Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 22 Ağustos 2019

CHP’de kulisler hareketli: Sultangazi’de kim ne yapıyor?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) henüz kongre takviminin açıklanmamasına rağmen, ilçeler de hareketlilik başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre heyecanı başladı. Henüz kongre takviminin açıklanmamasına rağmen ilçelerde hareketlilik yaşanıyor. Sultangazi’ de ise kulis çalışmaları başladı. Mevcut ilçe başkanı Murat Poyraz, bir dönem daha ilçe başkanlığına talip olduğunu yakın çevresi ile paylaşırken, bir önceki dönem meclis üyesi ve Sultangazi kurucu İl Genel Meclis Üyesi Sait Coşkunoğlu’nun da ilçe başkanlığı için kulis çalışması yürüttüğü konuşuluyor.

CHP’de ilçe başkanlığı için kulis çalışması yürüten bir başka isimde Bezat Ünal. Ünal, partisinin 2017 yılının Aralık ayında gerçekleşen 4. Olağan kongresinde ilçe başkanlığına aday olmuştu. Murat Poyraz ve Bezat Ünal’ın yarıştığı kongrede, ipi göğüsleyen Poyraz olmuştu. CHP eski ilçe yönetim kurulu üyesi Kanber Koçak’da ilçe başkanlığı için tabanın nabzını yokluyor.

23 Haziran’da YSK kararıyla yeniden gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini 800 bin oy farkıyla Ekrem İmamoğlu, kazanmıştı. İstanbul’da iktidar olan CHP’nin ilçe kongreleri de bundan dolayı çok hareketli geçeceğe benziyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba