Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 20 Mayıs 2015

CHP’den 19 Mayıs Çoşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu Sultangazi’de akşam saatlerinde de devam etti.

 

CHP Sultangazi İlçe Gençlik Kolları Örgütü tarafından organize edilen Fener Alayı’na genç yaşlı çok sayıda partili ve Sultangazili katıldı. Kalabalık grup arasında CHP İlçe Başkanı Ali Boztaş, İl ve İlçe Yöneticileri, CHP Milletvekili Adayları Özgür Koçak ve Dursun Çiçek, Meclis Üyesi İmam Koçak’da vardı.

chp_sultangazi_fener_alayı

Ellerinde meşaleler ile yürüyüşe geçen yaklaşık beş yüz kişi dev Türk Bayrağı ve Atatürk posteri taşıdı. Fener Alayı İsmetpaşa Mahallesi’nden başladı, Ordu Caddesi üzerinden devam etti ve Cebeci Caddesi’nde son buldu. Kalabalık anons arabasından yapılan müzik yayını ile coşarken sık sık “Sultangazi uyuma bayrağına sahip çık” ve “biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları attı. Kalabalık Fener Alayı marşlar söyleyerek caddelerde dolaştılar. Esnaflar dükkanlarından çıkarak mahalle sakinleri ise pencerelerden alkışlayarak Fener Alayına destek verdi.

 

Yürüyüş Cebeci Mahallesi Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışı ise sona erdi. Atatürk Bulvarı’nda bulunan Cebeci İrtibat Bürosunun açılış kurdelesini CHP İlçe Başkanı Ali Boztaş, İlçe Yöneticileri ve Milletvekili adayları kesti.

Yorumlar

Tasarım | Enba