Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 9 Temmuz 2020

CHP’den istifa etmişti! Yürek’ten Abdurrahman başkana övgü

İSKİ’nin yüksek faturasına tepki gösteren ve partisinin kendisine mobbing uyguladığını söyleyen Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, geçtiğimiz günlerde CHP’den istifa etmişti. Siyasi hayatına bağımsız olarak devam etme kararı alan Yürek, Sultangazi Belediyesi Temmuz ayı ikinci oturumunda yaptığı konuşmada Belediye Başkanı av. Abdurrahman Dursun’u kendisnin ve ilçe halkının başarılı bulduğunu söyledi.

Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, geçtiğimiz aylarda oturmadığı eve İSKİ tarafından gönderilen 257 TL’lik faturaya tepki göstermiş ve bu tepkiyi sosyal medya üzerinden yapmıştı. Tepkinin basında yer alması üzerine Yürek, paylaşımının ardından parti binasında toplantıya çağırılmıştı. Kendisine istifa, İSKİ önünde özür ve ihraç seçeneklerinin sunulduğunu belirten Yürek, Sultangazi Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı ilk oturumunda gerçekleşen komisyon seçimlerinde partisi tarafından kendisine görev verilmemesi üzerine söz alarak partisini eleştirdi ve “Halk buna en güzel cevabı verecektir” dedi. Yürek, akşam saatlerinde ise Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ederek, siyasi hayatına bağımsız olarak devam etme kararı almıştı.

Sultangazi Belediyesi’nin Temmuz ayı meclis toplantısı ikinci oturumuna bağımsız meclis üyesi olarak katılan Fahrettin Yürek, 2019 faaliyet raporu görüşmelerine ilişkin düşüncelerini paylaştı. Açıklamalarının hiçbir mevkidaşı tarafından farklı yöne çekilmemesi yönünde ricada bulunan Yürek, “Şahsıma hiçbir komisyonda görev verilmediği için faaliyet raporunu tek başıma olabildiğince değerlendirmeye çalıştım. Belediyemizi ve Belediye başkanımız Sayın Abdurrahman Dursun’u Sultangazili hemşerilerime sorduğumda, ‘Başarılı bulduklarını’ söylediler. Benim kendi şahsi fikrimde aynıdır. Burada kendilerine teşekkür ediyorum. Bence söz konusu belediye hizmeti olunca partizanlığı bir kenara atıp, halk için el ele çalışmalıyız. Ben hiçbir seçilmişin istisnalar hariç görevini kötüye kullanmaz ve kullanmamalı. Bu yüzden burada emeği geçen herkese teşekkürü ayrı ayrı borç bilirim” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba