Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 14 Temmuz 2020

CHP’den ‘saldırıya uğradık iddiası! Ak Parti’den cevap gecikmedi

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Murat Poyraz, dün Eski Habipler Mahallesi’nde alan çalışması yaptıklarını ve Ak Parti irtibat bürosunda kimliği belirsiz kişilerin fiziki ve sözlü saldırısına uğradıklarını iddia etti. Poyraz’ın iddia ettiği saldırı ile ilgili sosyal medyadan açıklama yapan  CHP Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mithat Çelik, saldırıyı kınadığını belirtti. Ak Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kemal Eyyüpoğlu ise yaşanan olayı kınayarak, olayın yaşandığı yerin Eyüpsultan ilçesine bağlı Pirinçci Köyü sınırları içerisinde yaşandığını ifade etti.

Dün Habibler Mahallesi’nde alan çalışması yapan CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz ve beraberindeki partililer, Eski Habibler Mahallesi’ de Ak Parti irtibat bürosunda bulunan bazı kişilerin saldırısına uğradıklarını iddia etti. CHP’nin sosyal medya hesaplarından paylaşılan açıklamada:

“Eski Habipler Mahallesinde esnaf ziyareti ve alan çalışması yapan İlçe Başkanımız Sayın Murat Poyraz ve beraberindeki İlçe Yöneticilerimize, Gençlik Kolu Başkanımıza, Kadın Kolu Başkanımıza, Meclis Üyelerimize ve Mahalle biriminde görevli arkadaşlarımıza; AKP irtibat bürosundan kimliği belirsiz kişilerce fiziki ve ağıza alınmayacak tarzda hakaretler, militanca ve partizanca söylemlerle saldırıda bulunulmuştur. Partimizin misyon ve vizyonuna uygun ahlâkî değerlerimiz ölçüsünde gereken cevabı verip çalışmamızı planladığımız gibi yapıp sonlandırdık. Yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Aydınlık günler için mücadelemiz devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Bu açıklamanın ardından CHP’liler sosyal medya hesaplarından saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP Grup Başkanvekili Mithat Çelik, “Eski Habipler Mahallesinde esnaf ziyareti ve alan çalışması yapan İlçe Başkanımız Sayın Murat Poyraz ve beraberindeki İlçe Yöneticilerimize, Gençlik Kolu Başkanımıza, Kadın Kolu Başkanımıza, Meclis Üyelerimize ve Mahalle biriminde görevli arkadaşlarımıza; AKP irtibat bürosundan kimliği belirsiz kişilerce fiziki ve ağıza alınmayacak tarzda hakaretler, militanca ve partizanca söylemlerle saldırıda bulunulmuştur. Yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum” açıklamasında bulundu.

CHP’lilerin sosyal medyadab yaptığı açıklamalara Ak Parti’den cevap gecikmedi. Ak Parti Grup Başkanvekili Kemal Eyyüpoğlu, kişisel sosyal medya hesabından saldırıya ilişkin yaşanan olaydan dolayı üzüntü yaşadığını ancak söz konusu olayın Eyüpsultan İlçesi sınırları içerisinde yaşandığını belirtti. Olayın Sultangazi ve Ak Parti Sultangazi İlçe teşkilatı ile bir alakasının bulunmadığı ifade eden Eyyüpoğlu, “CHP Gurup başkan vekili Sayın Mithat Çelik’in bahsetiği 13/07/2020 tarihinde Habipler Mahallesinde esnaf ziyareti esnasında ilçe başkanı Sayın Murat Poyraz,Kadın kolları başkanı,gençlik kolları başkanı,meclis üyeleri ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin sözlü ve fiziki saldırıya uğradığını sosyal medyada paylaşmıştır.

Öncelikle böyle bir hadisenin yaşanmış olmasından üzüntü duyduğumuzu beyan eder, geçmiş olsun dileklerimizi bildiririz. Bahsedilen olayın Sultangazi  ilçesi ile ve Sultangazi Ak Parti teşkilatı ile ilgisinin olmadığını, olay mahalinin Eyüp ilçesi Pirinççi mahallesi sınırlarında olduğunu, kendi ilçesinin sınırlarını bilmemelerinin bir eksiklik olduğunu,ayrıca Ak Parti lokali diye beyan ettiği yerin Cadde üstünde bir kırathane olduğunu, vergi mükellefi olan kraathanede bulunan ve kendilerini partili olduklarını söyleyen vatandaşlarla tatsız bir olay yaşandığını, beyan edilen yerin Ak Parti Sultangazi teşkiletının lokali olmadığını beyan ederiz.Kamuoyunu  yanlış bilgilendirmelerinden dolayı kendisini kınıyoruz” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba