Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, SİYASET 1 Temmuz 2017

CHP’li Kartal Belediyesi, Barış Yarkadaş’ın kitabı için 35 bin 400 TL ödedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözde adalet yürüyüşünün 9. gününde 288 sayfalık bir kitap hazırlayarak tartışmaların odağı haline gelen İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın ballı pazarlığı ortaya çıktı. CHP’li Kartal Belediyesi’nin Yarkadaş’a ait Yarkadaş Yayıncılık’tan bir kitap seti aldığı karşılığında da 35 bin TL ödeme yapıldığı tespit edildi.

Yarkadaş’ı adeta beslediği ortaya çıkan Kartal Belediyesi, halkın parasıyla Yarkadaş Yayıncılık’tan, Atatürk’ün manevi kızı Sabiha Gökçen’in manevi oğlu olan Eriş Ülger’in yazdığı “Atatürk’ün Cumhuriyeti” isimli 3 kitaplık setten tek seferde 100 adet satın aldı. Kitap CHP’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Gürkan Hacır’ın Genel Yayın Yönetmeni olduğu Asi Kitap isimli yayınevinden 2014 yılında çıktı.
yarkadaş
Yarkadaş ise bu kitaplardan 100 tanesini kendi şirketi üzerinden belediyeye 15 Kasım 2011 günü fatura etti. Yeni Şafak’ın ele geçirdiği faturada Yarkadaş Yayıncılık adına görünen adresin, yine Yarkadaş’a ait olan internet sitesinin adresiyle aynı olduğu belirlendi. Yarkadaş 30 bin TL’lik kitap ücretine yüzde 18’lik KDV de ekleyerek tutarı 35 bin 400 TL’ye çıkardı.
barış-yarkadaş

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba