Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, ÖZEL HABER, ÜST MANŞET 19 Mart 2018

ÇİĞDER’in bu ayki konuğu Muharrem Dere

ÇİĞDER’in bu ayki konuğu Muharrem Dere
Ali Baba Halı Yıkama

Çiğder’in geleneksel gale getirdiği ‘Bir konu-bir konuk’ programının bu ayki konuğu Marka Tasarımcısı Muharrem Dere oldu.

Her ay farklı bir konu ve konukla üyelerini bilinçlendirmeyi hedefleyen İstanbul Çiğköfte ve Etsiz Çiğköfteciler Esnaf Sanatkarlar Derneği (ÇİĞDER), “tecrübe paylaşımı” sloganıyla başlattığı ‘Bir konu-bir konuk’ programının üçüncüsünü düzenledi. Derneğin Cebeci Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan binasında gerçekleşen programın bu ayki konuğu, kendisini Türkiye’nin marka filozofu olarak tanımlayan Muharrem Dere oldu.

‘Bir konu-bir konuk’ programının açılış konuşmasını yapan ÇİĞDER Başkanı Sait Aybak, “Burada bulunan arkadaşlarımız kendi markalarını oluşturdu. Elbette bu konuda bir markanın bilinirliği ve uzun süre bir geçmişi olması gerekiyor. “ dedi.

152’nci marka seminerini Sultangazi’de gerçekleştirdiğini belirten marka filozofu Muharrem Dere, her ürünün, hizmetin, şahısın, şehrin ya da konsepti olan projelerin markalaşabileceğini söyledi. Dere, günümüzde teknoloji ve bilişim sektörünün gelişmesiyle birlikte hızlı haberleşme ve bilgi paylaşımının çok önemli hale geldiğini vurguladı. Kurumsal kimliğe en uygun en şekilde temsil sağlayacak stratejiler ve sosyal ağlarda markaların yaptıkları hatalar konusunda da örnekler paylaşan Muharrem Dere, markanın önemi, neden marka olunmalı gibi konularda ip uçları verdi.


Tasarım | Enba