Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER 5 Mart 2015

“Birisi toprak, birisi ateştir”

“Birisi toprak, birisi ateştir”
Ali Baba Halı Yıkama

Yaptığı dini programlarla adından söz ettiren ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu ilginç bir izleyici sorusuna cevap verdi. “Cinlerle insanlar cinsel ilişkiye girebilir mi, bu ilişkiden çocuğu olabilir mi?” sorusuna Nihat Hatipoğlu şu cevabı verdi:

 

HEM YARATILIŞLARI HEM DE HAMMADDELERİ FARKLI

 
İnsanların cinlerle ilişkiye girebileceğini hatta çocuk sahibi olabildiğini söyleyen din alimleri var. Ama onun dışında cin ve insanın hem yaratılışı hem de ham maddesi farklıdır. Birisi toprak, birisi ateştir. Buna cevap vermişlerdir, işte insan topraktan yaratılmıştır ama insan değişime uğramıştır ve et ve kemikten oluşmuştur. Cin de ateşten yartatılmıştır ama şimdi değişime uğramıştır diye.

 
YAKINLAŞMALARINA ENGEL YOK AMA…

 
Bu nedenle yakınlaşmalarına bir engel yok diyor. Ama alimlerin çoğu şöyle diyor: Cinlerin insanı taciz etmesi temas etmesi gibi olabilir. Fakat bu yakınlaşma çocuk doğurtacak kadar yakınlaşmaya bürünemez derler.

 
HZ. SÜLEYMAN ÖRNEĞİ

 
Mesela Belkız için Hz. Süleyman’la ilgili. Belkıs için baba ve ya annesinin cin olduğu söyleniyor. Ama bu doğruglanmış bir bilgi değildir. Bütün görüşleri söyledim ama detaya girmedim. Cinlerin insanları rahatsız etmesi mümkündür ancak cinlerle cinsel beraberlik ve çocuk doğurma zordur.

Tasarım | Enba