Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, ÜST MANŞET 18 Ağustos 2015

Çöl Sıcağı Bitiyor-Yağmur Geliyor

Çöl Sıcağı Bitiyor-Yağmur Geliyor
Ali Baba Halı Yıkama

İstanbul başta olmak tüm Türkiye çöl sıcakları ile kavruluyor.

 

Türkiye çöl sıcaklarından kurtulacağı vakti beklerken son hava durumu tahminleri 4 gün daha yakıcı sıcağın devam edeceğini haber verdi. İyi haber ise cumartesi gününden sonra serin günlerin geleceğine yönelik.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminleri Müdürü Ahmet Uçar, önümüzdeki 4 gün boyunca yakıcı sıcaklar olacağını açıkladı.

 

Son hava durumu tahminlerine göre cumartesi gününe kadar hiç yağış beklenmiyor. Rüzgarın esintisi dahi olmayacak. Ancak cumartesi gününden itibaren sıcaklıklar mevsim normallerine, hatta altına düşecek. Haftasonu ise Marmara Bölgesi’nde ve İstanbul’da yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

 

Meteoloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminleri Müdürü Ahmet Uçar son hava durumu raporunu şöyle verdi:

 

Türkiye Batı’da Afrika, Güneydoğu Anadolu başta olmak üzere Doğu’da ise Arap Yarımadası’ndan gelen sıcak havanın etkisi altında. Bu nedenle önümüzdeki 4 gün boyunca hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredecek. Ve bu sıcaklıklar cumartesi gününe kadar yükselmeye devam edecek. İstanbul’da sıcaklıklar 33 derece civarında olacak. Bu nemle birleşince hissedilen sıcaklık daha da yükselecek.

 

Cumartesiden itibaren sıcaklıklar mevsim normallerine ve hatta altına düşecek. 35 derece olan sıcaklıklar 28 dereceye kadar inecek. Bu serinlemenin ardından yeniden ülkemizde sıcak hava dalgası şu andaki tahminlere göre görünmüyor.

 

İSTANBUL HAVA DURUMU

 

Meteoroloji 1. Bölge Müdürü Ergun Güler ise İstanbul için son hava durumu tahminini verdi ve sıcağın 3 derece fazla hissedileceğini söyledi.

istanbul-hava durumu

Tasarım | Enba