Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SULTANGAZİSPOR, ÜST MANŞET 14 Kasım 2018

Conax Sultangazispor’un hedeflerini anlattı

Conax Sultangazispor’un hedeflerini anlattı
Ali Baba Halı Yıkama

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 9.Grupta mücadele eden temsilcimiz Conax Sultangazispor’un hedefi Süper Lig.

Conax Sultangazispor Kulüp Başkanı Fırat Karabalık, Başkan Yardımcıları Ali Öztürk, Slih Çiçek, Mustafa Yiğit ve Taraftalar Derneği Başkanı Hamza Çiçek gazeteciler ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Kulüp Başkanı Fırat Karabalık, hedeflerinin süper lig olduğunu söyledi. Sultangazispor’un çok büyük bir marka olduğunu ifade eden Fırat, özellikle işadamlarından maddi destek alamadıklarını da sözlerine ekledi.

‘Süper Lig kulüpleri nasıl yönetiliyorsa Sultangazispor’ u da aynı bakış acısıyla yöneteceğiz” diyen kulüp başkanı Fırat Karabalık, “En kısa sürede Sultangazispor Kulübünü kurumsal bir kimliği kavuşturacağız. Birçok eksiğimiz var. Bu eksiklikleri gidermek için görüşmeler yapıyoruz. En büyük eksiğimiz olan tesisleşme konusunda bir takım görüşmeler yaptık. İnşallah Sultangazispor’un kendisine ait sahası ve tesisleri olacak” dedi. Şu anda Sultangazispor’un sahaya yansıyacak bir maddi sıkıntısının olmadığına değinen Karabalık, “İlk yarının sona ermesine beş maç var. Bizim beşte beş yapmak gibi bir hedefimiz var. Devre arasında da takımımızı güçlendirmek adına yeni transferler yapacağız. Eksikliklerimizi tamamlayarak ligi şampiyon olarak tamamlamak istiyoruz. Bu sene o sene diyoruz” diye konuştu.

Hedeflerinin Süper Lig olduğuna da vurgu yapan Conax Sultangazispor Kulüp Başkanı Fırat Karabalık, “Bizim hedefimiz 3.Lig değil, bizim hedefimiz süper lig. Biz hedef olarak süper ligi koyalım, 3’ncü, 2’nci lig zaten gelir. Bunun da örnekleri var. Anadolu’ya baktığınız da süper ligde oynayan kulüpler var. Neden futbol ile içli dışı olmuş Sultangazi’de olmasın?” şeklinde konuştu.

Sultangazispor taraftarının takımlarına sahip çıktıklarını belirten Karabalık, atletizme yönelik çalışmalara da ağırlık vereceklerini söyledi. Conax Sultanfazispor Kulübü bünyesinde atletizm takımı kurulduğunu ve takımın başına emekli astsubay Ali Öztürk’ün getirildiğini söyledi.

Tasarım | Enba