Eminhaber.Org
Ana Sayfa GAZİOSMANPAŞA, MANŞETLER, ÖZEL HABER, ÜST MANŞET 12 Şubat 2020

Çöp kamyonun çarptığı yaşlı adam hayatını kaybetti

Gaziosmanpaşa'da, sokaktan caddeye geçen bir çöp kamyonun altında kalan yaşlı adam, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Çöp kamyonun çarptığı yaşlı adam hayatını kaybetti
Ali Baba Halı Yıkama

Gaziosmanpaşa’da, sokaktan caddeye geçen bir çöp kamyonun altında kalan yaşlı adam, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Olay, Pazartesi günü saat 11.30 sıralarında Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi’nde meydana geldi. General Aldoğan Caddesi’nde karşıdan karşıya geçmeye çalışan 79 yaşındaki Bekir Menteş, 1463 sokaktan caddeye geçen ve sürücüsünün fark etmemesi sonucu aracın altında kaldı. Kamyon sürücüsü yola devam ederken, kazayı gören vatandaşlar ve kamyonun arka kısmında bulunan temizlik görevlisinin uyarısıyla durabildi. Vatandaşlar durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ağır bir şekilde yaralanan Menteş’e ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Ambulansla Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Menteş, burada yapılan tüm müdahalelere hayatını kaybetti. Kaza ile ilgili soruşturma devam ederken, kamyon sürücüsünün gözaltına alındığı öğrenildi.

“ÇÖP KAMYONU CADDEYE GEÇTİ, YAŞLI ADAMI FARK EDEMEDİ”

Kaza anını anlatan görgü tanığı Mücahit Aslan, “Çöp arabası yolun önündeydi. Önce bir durdu. Yaşlı dayımızda karşıya geçiyordu. Çöp kamyonu caddeye geçti, fark edemedi. Yaşlı adamı altına aldı. Sonradan fark etti. Sevdiğimiz bir insandı. Hep camiye gelirdi. Çay içerdik” dedi.

KAZA ANI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Gaziosmanpaşa’da meydana gelen kaza anı saniye saniye bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, sokak başında bekleyen çöp kamyonu sürücüsünün, caddeye geçmeye çalıştığı görülüyor. Bekir Menteş (79) o esnada karşıdan karşıya geçmeye çalışıyor. Kısa bir süre sonra kamyon sürücüsünün caddeye geçtiği, yoluna devam ettiği, bu sırada kamyonu fark eden Menteş’in koşmaya çalıştığı görülüyor. Tüm çabalarına rağmen yaşlı adam kamyonun altında kalıyor. Kamyonun arka kısmında bulunan temizlik görevlisinin, araçtan inerek kamyonun ön tarafına doğru koştuğu görülüyor.

Tasarım | Enba