Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, SULTANGAZİ 9 Eylül 2018

‘Cowboy James’ oyun severlere sunuldu

‘Cowboy James’ oyun severlere sunuldu
Ali Baba Halı Yıkama

Üniversite öğrencisi Doğukan Engin, mobil oyun tasarladı.

Dünyada 1 milyar, Türkiye’de ise 22.5 milyon kişinin internet ve mobil uygulamalarda e-oyun oynadığını, sektörün her geçen gün büyüdüğünü gören Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 2’inci sınıf öğrencisi Doğukan Engin mobil oyun geliştirdi. Sultangazi’de ikamet eden Doğukan Engin’in hazırladığı ‘Cowboy James’ isimli oyun android markette sunuldu.

Tekirdağ’daki Namık Kemal Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2’inci sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Doğukan Engin daha mezun olmadan, cep telefonları ve tabletler için oyun tasarlamaya başladı. 6 ay gibi bir sürede bir oyun hazırlayan Engin’in ‘Cowboy James’ isimli mobil oyunu android markette oyun severlere sunuldu. Kendisi de bir oyun tutkunu olan Engin, “Bu sektör, her yıl büyümeye devam ediyor. Türkiye’de oyun oynayan kişi sayısına baktığımızda büyük bir pazar. Türkçe oyunlar ilgi çekiyor. Bu potansiyeli görüp daha öğrenciyken düşük bütçelerle yer alabileceğimiz bir platform olan mobil oyun pazarına girmek istedim” dedi.

‘Cowboy James’, Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde de oynanabiliyor.

COWBOY JAMES HAKKINDA

James, Maryland Köyü’nde yaşayan bir çiftçi çocuğuydu. Annesi onu doğururken ölmüştü. Babasıyla birlikte geçimini sağlıyordu ve çoğu köylüyle iyi anlaşırlardı. James 11 yaşına geldiğinde köyü orman cüceleri tarafından saldırıya uğradı. Babasını bu saldırıda kaybetti. Çocukluk aşkı Elisa bu sırada kaçırıldı. Amcasının yanında 20 yaşına kadar kaldı. O günden sonra James kendini geliştirmeye başladı, at binmeyi ve silah kullanmayı öğrendi. İntikam alacak ve sevdiği kadını bulacaktı. Alcazar Köyü’nün yardım çağrısına kulak verdi ve macerasına başlamış oldu.

OYUNU İNDİRMEK İÇİN LİNKİ TIKLAYIN… https://play.google.com/store/apps/details?id=com.golgeteknoloji.james

Tasarım | Enba