Eminhaber.Org

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sultangazi’de Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Sultangazi’de düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, “Çıkmış biri ’24 yılda ne yaptınız?’ diyor. 24 yıl önce şu andaki Sultangazi var mıydı? Burası ne haldeydi?” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultangazi’de düzenlenen toplu açılış programına katıldı. Sultangazi’yi 2008 yılında ilçe yaptıklarını hatırlatan Erdoğan, ilçeyi tüm altyapısıyla, hastaneleriyle, okullarıyla, ulaşımıyla her şeyiyle tepeden tırnağa modern bir ilçe haline getirdiklerini söyledi.

Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kentsel dönüşüm konutları, spor tesisleri, öğrenci yurdu, millet bahçesi ve Habipler itfaiye binasının toplu açılış töreni için Sultangazi’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada toplanan binlere hitap etti. Erdoğan’ın gündeminde 23 Haziran seçimleri vardı.

Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde halka hitap eden Erdoğan, 10 yılda Sultangazi’ye yapılan hizmetlerden dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

“SULTANGAZİ’Yİ MODERN İLÇE HALİNE GETİRDİK”

”Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi…. Bu hastane 600 klinik yatağı, 120 yoğun bakım yatağı, 144 polikliniği, acil servisleri ve diğer birimleriyle gerçekten modern bir hastanedir. Birileri konuşur biz yaparız. Çıkmış bir tanesi diyor ki çok enteresan ’24 yılda ne yaptınız?’ diyor. Kardeşlerim bakınız sadece şu eser bu işin en güzel ifadesidir. Yahu 24 yıl önce şu andaki Sultangazi var mıydı? Bu Sultangazi ne haldeydi? Ama biz geldik, Sultangazi’yi tüm altyapısıyla, hastaneleriyle, okullarıyla, ulaşımıyla, doğal gazıyla her şeyiyle tepeden tırnağa modern bir ilçe haline getirdik. Zaten biz geldiğimizde ilçe değildi. Sonra burayı da ilçe haline getirdik.

Büyükşehir Belediyemizin kentsel dönüşüm konutları, spor tesisleri, öğrenci yurdu, millet bahçesi, Habipler itfaiye binası gibi ilçemize kazandırdığımız pek çok eserin açılışını bugün açıyoruz. Ne yaptınız diyenlere cevap. Bu sadece Sultangazi. İstanbul’u konuşmuyorum”

ERDOĞAN’IN DİKKATİNİ ÇEKEN PANKART

Açılış törenine katılan bir kadının açtığı pankartı gören Erdoğan, “Hanım kardeşim ufak bir pankart açmış diyor ki ‘Tayyip dede biz seninle azmi, çalışmayı, dürüstlüğü; hayal kurup başarmayı öğrendik’ Sağ olun. Sizler bizimle oldukça bizler daha çok onurlu yol yürüyeceğiz. Tüm bu eserlerin şehrimize kazandırılmasında emeği geçenleri tebrik ediyorum. Zaten şu anda bu katılım, haftanın bugününde bir şeyi gösteriyor. Ne diyor? ‘Biz aşkınan yürüyen yorulmaz’ dedik yorulmadık. İnşallah önümüzdeki dönemde İstanbul’un tamamında çok daha büyük hizmetlere yatırımlara imza atacağız” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba