Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 28 Ekim 2018

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Ali Aksoy sürprizi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin tanınan simalarından iş adamı Ali Aksoy’un adı Sultangazi belediye başkan adaylığı için geçiyor.
Cumhuriyet Halk Partisi’nde Ali Aksoy sürprizi
Ali Baba Halı Yıkama

CHP’nin çeşitli kademelerinde görev yapan iş adamı Ali Aksoy’un adı Sultangazi Belediye Başkan adaylığı için geçiyor. Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi CHP’de kulisler hareketlenmeye başladı. Kulislere göre iş adamı Ali Aksoy’un adı CHP Sultangazi belediye başkan adaylığı için geçiyor.

CHP, 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeye hazırlanıyor. CHP’den gençlik kolları, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği başta olmak üzere partinin çeşitli kademelerinde görev yapan Ali Aksoy’a tabanın da sıcak baktığı belirtiliyor. CHP üyelerinin, tabanın ve Sultangazililerin yakından tanıdığı bir isim olan Aksoy, geçmiş dönemlerde gerçekleşen seçimlerde partisinin başarısı için gecesini gündüzüne katmıştı.

Yaklaşık 30 yıldır Sultangazi’de ikamet eden Ali Aksoy, 2014 Yerel Seçimlerinde CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Aday adayı ve Haziran 2015 seçimlerinde CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekilli aday adaylığı başvurusunda bulunmuş, yaptığı çalışmalarla İstanbul genelinde dikkatleri üzerine çekmişti.

CHP’li iş adamı Ali Aksoy’un önümüzdeki günlerde partinin üst düzey isimleriyle Sultangazi Belediye Başkan adaylığını görüşmek üzere Ankara’ya gideceği de konuşuluyor.

 

Tasarım | Enba