Eminhaber.Org
Ana Sayfa ÖZEL HABER 30 Ocak 2013

Cumhuriyet Mahallesi Sakinleri Dernek Kurdu

Eminhaber olarak konunun takipçisi olmuş önce site sakinleriyle daha sonrada konu ile ilgili Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın görüşlerine yer vermiştik. Kasım 2012 tarihinde Belediye Meclis toplantısında afet bölgesi ilan edilen Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan site sakinleri bir çatı altında toplanarak Cumhuriyet Mahallesi Siteler Mevki Koruma Güzelleştirme Ve Kültür Derneği’ni kurdular.

Cumhuriyet Mahallesi siteler mevkisinin “Afet Bölgesi” ilan edilmesiyle kısa bir sürede birleşerek Cum-Der’i kuran site sakinleri ilk olarak Belediye Başkanı Cahit Altunay ile görüştüler.

Görüşmede site sakinlerinin haklarının tamamen korunacağı ve asla mağdur edilmeyecekleri yönünde açıklamada bulunan Başkan Altunay, bahsi geçen konular arasında öncelikle, 1100 konuttan oluşan siteler mevkiinin Belediye Meclisi tarafından alınan karar üzerine   “Riskli Alan ” ilan edildiği ve anılan kararın, değerlendirilmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza gönderildiği aktardı.

Bakanlıktan onaylandığı an çok kısa bir süre içinde planlama yapıldıktan sonra  projenin hayata geçirileceğini  belirten Belediye Başkanı Cahit Altunay, proje ilgili bakanlıktan onay çıktığı andan itibaren site sakinlerinin haklarının tamamen korunacağı ve asla mağdur edilmeyeceğini belirtti.

Cumhuriyet Mahallesi Afet Bölgesi İlan Edildi TIKLAYIN…

Yorumlar

Tasarım | Enba