Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SULTANGAZİSPOR, ÜST MANŞET 27 Ekim 2017

Damla Ocak, Dünya Karete Şampiyonası’nda finalde

İspanya'da devam eden 10. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası'nın ikinci gününde gençler kumite 53 kiloda Sultangazili Damla Ocak finale yükseldi.

İspanya’nın Tenerife kentinde devam eden 10. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası’nda ikinci gün tamamlandı. Şampiyonada Sultangazili Damla Ocak fırtınası esti.

Genç erkekler ve kadınlar kumite elemelerinin yapıldığı günde 53 kiloda Damla Ocak finale yükseldi. 68 kiloda Eren Akkurt ve +76 kiloda da Ferhat Demir bronz madalya mücadelesine çıkacak. Santiago Martin Arena’nın ev sahipliği yaptığı şampiyonanın sabah seansında Damla Ocak fırtınası esti.

2017 Gençler Dünya Kupası şampiyonu milli karateci, gençler kumite 53 kilo ilk turunu bay geçtikten sonra ikinci turda Tayvanlı Tihare Astudillo Aros’u 1-0, üçüncü turda Ukraynalı Julia Palashevska’yı 3-0, çeyrek finalde Hırvat Jelena Pehar’ı 6-2, yarı finalde de Portekizli Tania Barros’u normal süresi 0-0 biten mücadelede hakem kararıyla 5-0 yendi ve finale yükseldi. Kariyerinin en büyük başarısına ulaşan Damla Ocak, yarın Türkiye saati ile 19.15’te, 2015 yılında ümitler kumite 47 kiloda Dünya Şampiyonu olan Mısırlı Salma Elshafi karşısında altın madalya mücadelesine çıkacak.

Gururumuz Damla Ocak, Malkoçoğlu Mahallesi’nde ikamet ediyor.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba