Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİSPOR, ÜST MANŞET 2 Temmuz 2017

Damla Ocak,Gençlik Olimpiyatları için büyük bir başarı yakaladı

Sultangazi sporcularından Damla Ocak 2018 yılında Arjantin’de düzenlenecek olan Gençlik Olimpiyatları için büyük bir başarı yakaladı. Ocak, İstanbul ve Hırvatistan’da düzenlenen ‘sporcu belirleme müsabakalarında’ şampiyon oldu.

1-2 Temmuz tarihlerinde Hırvatistan’da yapılan Dünya Kupası Şampiyonasında, Türk Milli Takımı’na Sultangazi’den Damla Ocak seçildi.

Er-Sa Spor Kulübü öğrencilerinden Damla Ocak, Arjantin’in ev sahipliğini yapacağı 2018 Gençlik Olimpiyatları’nda karatede Türk Milli Takımını oluşturacak aday sporcuların belirleneceği, İstanbul seçmelerinde 53 kilo ile kategorisinde şampiyon olmuş ve Karate Milli Takımı’na seçilmişti.

İstanbul’da yapılan ve 23 ilden toplam 299 sporcunun mücadele ettiği milli takım seçmelerine katılan Er-Sa Spor Kulübü sporcusu Damla Ocak, 1-2 Temmuz tarihlerinde Hırvatistan’da yapılan Gençler Dünya Kupasına katılmaya hak kazandı. Hırvatistan’da Dünya Karate Federasyonu tarafından düzenlenen ‘Gençler Dünya Kupası’ müsabakasında Türkiye Milli Takımı’nda yer alan Ocak, kategorisini şampiyon olarak tamamladı.

Sultangazili sporcu Damla Ocak, 2020 yılında Japonya’da yapılacak olan olimpiyatlar öncesinde, 2018 yılın da Arjantin’de yapılacak olan Gençlik Olimpiyatları için büyük bir başarı yakaladı.

damla-ocak-2

 

 

Yorumlar

Tasarım | Enba