Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 8 Aralık 2019

Define avcılarının hedefi olan tarihi Güzelce Kemerine polis önlemi

Sultangazi'de Mimar Sinan'ın eserlerinden Tarihi Güzelce Kemeri define avcılarının hedefi olmuş ve 5 metre derinliğinde çukurlar açılmıştı. Sultangazi İlçe Emniyet Müdürü Turan Çelik’in talimatıyla Mimar Sinan’ın eseri Güzelce Kemeri’nde polis devriye atmaya başladı.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne atandıktan sonra halkın huzur ve güvenliği için çalışmaları üst seviyeye çıkaran Turan Çelik, Mimar Sinan’ın şaheserlerinden biri olan Güzelce Kemeri’nde ekiplerin saat başı devriye atması için talimat verdi.

Sultangazi’de Mimar Sinan’ın eserlerinden Tarihi Güzelce Kemeri define avcılarının hedefi olmuş ve 5 metre derinliğinde çukurlar açılmıştı. Kazma ve küreklerle çukurları kapatan polis ekipleri, kemerin çevresinde saat başı devriye atıyor.

İstanbul İl Emniyet Müdür’ü Mustafa Çalışkan ve İlçe Emniyet Müdürü Turan Çelik’in talimatlarıyla Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Ekipler, kazma ve küreklerle çukurları kapatırken, tarihi kemerin çevresinde güvenlik önlemlerini artırdı. Güzelce Kemerinin çevresinde saat başı devriye atan ekipler, define avcılarını yakalamak için çalışma başlattı.

Yorumlar

Tasarım | Enba