Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 1 Nisan 2017

Demir; Tam Gün Eğitim Çalışmalarımız Devam Ediyor

Öğrenci velileriyle biraya gelen Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, velilerin dilek ve önerilerini dinledi.

Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, velilerle doğrudan görüşmek, fikir alış verişinde bulunmak ve eğitim sorunlarına hep birlikte çözüm bulmak amacıyla öğrenci velileri ile bir araya geliyor. Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandığı ilk günden bu yana öğrenci velileri ile bir araya gelen Demir, 50. Yıl İlk ve Ortaokulu velileri ile bir araya geldi.

ibrahim-demir_DSC9733

Okulun konferans salonunda gerçekleşen toplantıda velilerden öğrencilere destek olmalarını isteyen İbrahim Demir, ahlaklı ve onurlu bir nesil yetiştirmek için mücadele ettiklerini belirterek “Çocuklarımızı televizyondan, bilgisayardan, telefondan uzak tutalım” dedi.

Sultangazi’nin yoğun bir göç aldığını da hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı Sultangazi’de ağırladıklarını ve ilçenin fiziki yapısı hakkında bilgi verdiklerini söyledi. Demir, Milli Savunma Bakanlığı tarafından Esenler Belediyesi’ne devredilen askeri arazi ve Habibler Mahallesi’nde hazineye ait 270 dönümlük bir arazinin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi için çalışma başlattıklarını ifade ederek, “Habibler Mahallesi girişinde hazine arazisine ait 270 dönümlük bir alan var. Aynı zamanda da askeriye alanı var. Bu iki alan için yerel yöneticilerimiz ve bakanlık yetililerimiz ile bir araya geleceğiz. Bu iki alan için güçlü bir lobi oluşturmamız gerekiyor.  Eğer iki alanda da yer sahibi olursak amacımız Sultangazi içerisinde bulunan bütün liseleri buraya taşımaktır. Aynı zamanda burada birde engelliler kampusü yapmak gibi bir projemiz, düşüncemiz var.  Özellikle bizim Habibler Mahallesi’nde bulunan 270 dönümlük alanı mutlaka Milli Eğitim’e kazandırmamız lazım. Bu alanla ilgili Bakanlığımız ve valiliğimiz başta olmak üzere ilgili kurumların hepsine dosyalarımızı verdik.” Diye konuştu.

ibrahim-demir_DSC9735

Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün tam gün eğitime yönelik çalışmalarının da devam ettiğini ifade eden Demir, geçici olarak Recep Tayyip Erdoğan Lisesi’nde eğitim veren 50. Yıl İlk ve Ortaokulu’nun devam eden inşaat çalışmalarının Eylül ayında sona ereceğini de sözlerine ekledi.

ibrahim-demir_DSC9717 ibrahim-demir_DSC9721 ibrahim-demir_DSC9723 ibrahim-demir_DSC9737 ibrahim-demir_DSC9741 ibrahim-demir_DSC9744

Yorumlar

Tasarım | Enba