Eminhaber.Org
Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, EKONOMİ, Genel, SİYASET, ÜST MANŞET 4 Şubat 2020

Deprem Vergileri Tartışması Şimdi de Arnavutköy’e Sıçradı

Ali Baba Halı Yıkama

Arnavutköy Belediyesi Şubat ayı ilk meclis toplantısı Ak Parti Meclis Başkan Vekili Turgut Baran’ın başkanlığında gerçekleşti. Gündemdeki konuların görüşülmesinin ardından sık sık dile getirilen deprem vergileri tartışmalarına Arnavutköy Belediye Meclisi de katıldı.  

Tuğçe HUY: Emin HABER/ARNAVUTKÖY… İYİ Parti Meclis Üyesi İsmail Yaşar, dönemin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e atıfta bulunarak “Paraların duble yollarla, hızlı tren hatlarına harcandığını söylemişti. Bunu da buradan belirtmek istedim” diye konuştu.

SORUMLULUK ALMADAN DÜŞÜNMEK BİZİ YANLIŞA İTER

Konuşmasına devam eden Yaşar, sözlerine şunları da ekledi; “Depremi sadece takdiri ilahi diyerek bakmamızın doğru olmadığını da belirtmek isterim. Doğrusu her türlü tedbiri aldıktan sonra takdiri Allah’a bırakmaktır. Aksi takdirde kullar olarak bizler hiçbir sorumluluğumuz yokmuş gibi bir yanlış içine düşmüş oluruz. Yine deprem alakalı, bu paralarla alakalı nereye gitti, nereye gitmedi söylemleriyle ilgili de bir sözüm olacak. Hatırlayacaksınız dönemin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bu paraların duble yollarla, hızlı tren hatlarına harcandığını söylemişti. Bunu da burada belirtmek istedim” şeklinde konuştu.

‘DEVLET YARDIMLARI KONUSU AŞIRI SPEKÜLE EDİLDİ’

Meclis Üyesi İsmail Yaşar’ın sözleri üzerine konuşan Ak Parti Meclis Üyesi Ahmet Güllük, deprem vergileri konusunda şu yanıtı verdi; “Bu deprem yardımları konusu baya Speküle edildi. Deprem yardımlarında sanki devletin bir acziyeti varmış gibi, herhangi bir eksikliği varmış gibi lanse edilmekte. Deprem yardımlarına ne oldu gibi sorulara şu cevabı vermek isterim; Van’da yapılanı, Simav’da yapılanı, Bingöl’de yapılanı görmeyenler, deprem yardımlarının nereye gittiğini soruyorlar. Deprem yardımlarında devletimiz gerekli yerde gerekli yatırımlarını yapmakla mükelleftir ve yapıyordur. Eğer devletin acziyetini gördüyseniz bunu tartışalım. Yoksa tartışmanın bir mantığı olduğunu düşünmüyorum” dedi.

molavitrin

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.