Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 13 Aralık 2017

Didem Soydan ve Sultangazi

1984 yılında Sultangazi’de doğan manken Didem Soydan İstanbul’da yaptığı bir metro yolculuğu sonrasında sosyal medya hesabından paylaşımda bulunmuş ve metrodaki kötü kokudan duyduğu rahatsızlığı dile getirerek insanların deodorant kullanmaları gerektiğini söylemişti. Soydan’ın bu tepkisinin haberleştirilmesinin ardından modele çok sayıda eleştirel içerikli mesaj geldi. Özellikle bu çıkışıyla sınıf ayrımcılığı yaptığı yönünde mesajlar alan model Didem Soydan içlerinden bir tanesine yanıt vererek tepkisini dile getirdi.

Metro’nun en son geldiği yerlerden biri olduğunu söyleyen Didem Soydan, öğrencilik yıllarında okula minibüsle gidip, geldiğini dile getirdi.

Son dönemlerde cesur paylaşımlarıyla adından söz ettiren Didem Soydan, 2015 yılında da Sultangazi’de telefonların çekmemesinden dolayı GSM operatörlerine yönelik yapmış olduğu isyan ile gündeme gelmişti.  O dönem Öğretmenler sitesinde yaşayan ailesini ziyaret eden Soydan, GSM operatörlerine şu şekilde isyan etmişti:

“Her sene bir kere konu ile ilgili twit atmamıza rağmen asla ilgilenmediğiniz Sultangazi insanları adına bir imza kampanyası başlatıyoruz. Ne Vodafone ne Turkcell bu civarda senelerdir çekmiyor! Kaç kere başvuru yapıldı ilgilenilmiyor! THer yerde çektiğini(!) öne sürdüğünüz markalarınız, normal telefon hizmeti dahi veremiyor. Reklamlarda sempati kazanmak adına kullandığınız öğretmenleriniz,anneler gününde dramatize ettiğiniz anneler, bayram reklamlarınızdaki yaşlılarınız, çekmeyen telefonlarla 1990’larda kalmış durumdalar. Ben 5 senedir şahidim…”

Yorumlar

Tasarım | Enba