Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 13 Ağustos 2018

Dumlu Köyü Derneğinin Pikniğine Yoğun İlgi

Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köy Derneği’nin 2. Geleneksel Piknik Şöleninde Sultangazi Şehir Ormanlarında yapıldı.

Piknikte dernek yöneticileri ve davetlilerin yanı sıra Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Av.Abdurrahman Dursun, Kahta Federasyon Başkanı Ali Yücel, Tüm Canbeyler Dernek Başkanı Abdülbaki Durmuş STK temsilcileri ve Dumlu Köylüleri katıldı.

Yoğun katılımın sağlandığı şölende mahalli sanatçılar Yaman, Urfalı İbo, Ali Baran,Mustafa Korkmaz, Azer Aktaş, Haydar Ulaş, İbrahim Harikases ve Recep Tanyıldız  sahne alarak keyifli dakikalar yaşattı. Dostluk Halk Oyunları gurubu ise Adıyaman yöresinin gösterisiyle beğeni topladı.

Dumlu Köy Derneği Başkanı Hüseyin Kurkut konuşmasında; “Bugün heyecanımıza ortak olan hanımefendilere, beyefendilere geleceğimizin teminatı olan genç kardeşlerimize katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. 1 Yıl önce aldığımız başkanlık sancağını daha iyi yerlere taşımak adına gece gündüz çalışmalar devam ediyor. Bizimle bu güzel yolda yürüyen dava arkadaşlarıma yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. Programda emeği geçen yönetimimize ve gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

Halat çekme, yumurta yarışı ve yoğurt yeme yarışı ise büyük ilgi gördü. Yarışmada dereceye girenlere çeyrek altın ve gömlek hediye edildi.

Program sonunda pikniğe sponsor olan firmalara dernek başkanı Hüseyin Kurkut tarafından, plaket takdiminde bulunuldu.

Yorumlar

Tasarım | Enba