Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, ÜST MANŞET 1 Eylül 2016

Ekrem Erdem’den Açıklama Var

Ak Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, “2013 Mart ayının başında çekilmiş eski bir fotoğrafı, beni ve arkadaşlarımı karalamak için birileri tarafından sosyal medya üzerinden servis edilmektedir” dedi.

Sosyal medyada Ak Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, Ak Parti Mali İşlerden Sorumlu eski Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati ve Ak Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin FETÖ/PDY lideri Fethullah Gülen ile Pensilvanya’da çekilen fotoğraf karesine ilk ağızdan cevap geldi. Fotoğraf karesinin 2013 yılının Mart ayının başında çekildiği açıklayan Ak Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, söz konusu fotoğrafı servis edenlerin bilerek veya bilmeyerek FETÖ ihanet şebekesinin emelline hizmet ettiğini belirtti.

FOTOĞRAFI İLK AY YILDIZ TİM PAYLAŞTI

Ak Parti Milletvekili Ekrem Erdem’in açıklamalarına geçmeden önce o fotoğrafın sosyal medyada nasıl yayıldığına göz atalım.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Ay Yıldız Tim birçok kişi ve kurumun hesaplarını hacleyerek kriptocu FETÖ’cüleri kamuoyu ile paylaşmıştı ve paylaşmaya devam ediyor. Milli ve yerli hacker gurubu olan Ay Yıldız Tim Ak Parti Milletvekili Ekrem Erdem, Ak Parti Mali İşlerden Sorumlu eski Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati ve Ak Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin Pensilvanya’da terörist başı Gülen’le çekilen bir fotoğraf karesini de twitter hesaplarından paylaştı. Ve söz konusu fotoğraf hızla yayılmaya başladı.

14102297_1245062808860116_3797864655417560144_n

SOSYAL MEDYADA HIZLA YAYILDI

İlk defa ortaya çıkan ve sosyal medyada hızla yayılan fotoğraf karesini Ak Parti Kırklareli eski İl Başkanı Hüsmen Terkin’de sosyal medya hesabında paylaştı. Paylaşımı yapan Terkin, uzun yıllar süren suskunluğunu da bu paylaşımla bozdu. 21 Nisan 2012 tarihinde Ak Parti Kırklareli İl Başkanlığına seçilen Hüsmen Terkin, ‘Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e (S.A.V.) kimlik yaptırması’ konusunda kendisine yönelik başlatılan karalama kampanyasından dolayı 20 Kasım 2012 tarihinde görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

Terkin, Ekrem Erdem ve Gülen’in yer aldığı fotoğraf karesini paylaşarak,“Bizim kimlik kartı niye önemliymiş şimdi anladım. DEMEK Kİ emir verenler varmış” ifadelerine yer vermişti.

Hüsmen Terkin İlk Defa Konuştu; Ekrem Erdem Beni İl Başkanlığından Etti… TIKLAYIN

EKREM ERDEM; “O FOTOĞRAF 2013 YILI MART AYINDA ÇEKİLDİ”

Sosyal medyada hızla yayılan fotoğraf karesi ile ilgili Ak Parti Milletvekili Ekrem Erdem yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Erdem yayınladığı basın açıklamasında,“2013 yılı Mart ayında çekilmiş bir fotoğraf, beni ve arkadaşlarımı karalamak için, birileri tarafından sosyal medyada servis edilmektedir. Bu fotoğrafı servis edenler, bilerek veya bilmeyerek FETÖ ihanet şebekesinin emeline hizmet etmektedir. Belki de ihanet şebekesi, bu fitne tohumunu özellikle ekiyor. Göz önünde bir siyasetçi olarak, hayatımın her safhası ortada ve bir fotoğraf karesiyle gölgelenemeyecek kadar nettir. Bunun gibi dayanıksız isnatlar, yaftalar ve iftiralar, FETÖ ile mücadele sürecine zarar verici girişimlerdir. Vicdan ve insaf sahibi milletimiz, darbe ve işgale geçit vermediği gibi bu tür girişimleri de boşa çıkaracaktır.” İfadelerine yer verdi.

ERDOĞAN; “201O YILINDAN İTİBAREN BU YAPIYA KARŞI TAVRIMIZ DEĞİŞTİ”

Ak Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem’in açıklamasında yer verdiği tarih ise oldukça ilginç. Çünkü Ak Parti ile FETÖ arasındaki kırılma noktası 2011 yılına dayanıyor. FETÖ2011 genel seçimlerinde dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dan mecliste 150 kadar sandalye istedi. Erdoğan’ın bunu kabul etmemesiyle kırılma süreci başladı. Yani kırılma Haziran-Temmuz 2011 yılında başladı. 2011 yılından bu yana bu örgüte karşı tek başına mücadele veren Recep Tayyip Erdoğan, bu yapıya karşı 2010 yılında tavrının değiştiğini belirtti. Erdoğan bu açıklamayı ise 15 Temmuz sonrası gerçekleşen Olağanüstü Din Şurası’nda yaptı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada “2010 yılından itibaren bu yapıya karşı tavrımız değişti. 2012’den sonra bu yapı ile ilgili rezervlerimizi çok açık koymuştuk. Çok yakından tanıdığım bazı komutanlara yöneltilen suçların gerekçesi beni ikna etmiyordu. Kendilerinden olmayanlara hayat hakkı tanımayan tavırlarından ciddi olarak rahatsızlık duyuyordum. O sıralarda meseleyi kendi arkadaşlarımıza bile anlatmakta güçlük çekiyordum” şeklinde konuştu.

Şimdi merak edilen ise 2012 yılında FETÖ/PDY ile tüm bağların kopmasına rağmen, Ekrem Erdem ve beraberindekiler FETÖ liderini Pensilvanya’da neden ziyaret etti? Bu ziyaretten Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisi var mıydı?

Yorumlar

Tasarım | Enba