Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, ÖZEL HABER, RÖPORTAJ, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 9 Mart 2016

Emirhan İnşaat İle Sektöre Dair

Sultangazi ilçesinin köklü firmalarından EMİRHAN İNŞAAT yöneticileri Metin şahin ve Veysel Arslan, gazetemizle yaptıkları söyleşide inşaat sektörünün dünü, bugünü ve yarınını anlattılar…
Emirhan İnşaat İle Sektöre Dair
Ali Baba Halı Yıkama

“REKABET KALİTEYİ GETİRİYOR”

Firma merkezinde gazetemize açıklamalarda bulunan Metin Şahin ve Veysel Arslan, inşaat sektörünün geçmişe oranla yüzde 30 daha iyi durumda olduğuna değindiler. Sultangazi’de 4, Arnavutköy ilçesinde 1 projelerinin devam ettiğini vurgulayan Şahin ve Arslan, müteahhitlerin rekabetinin daha kaliteli iş çıkmasına sebep olduğunu vurgulayarak, bu durumun yatırımcılar açısından da faydalı bir durum olduğunu söylediler.

veysel-arsalan-metin-şahin

Veysel Arslan, “Rekabet  beraberinde kaliteyi getiriyor. Bu durum da kaliteli inşaatların yükselmesine neden oluyor. Yeni yapılan binaların özellikle ince işçiliğine, inşaat içerisinde kullanılan malzemelerin ve dış cephenin olumlu anlamda değişmesine neden oldu. Bu durum yatırımcılar açısından oldukça önemli bir artı.”

“SULTANGAZİ SEKTÖR AÇISINDAN FARKI BİR İLÇE”

“Sultangazi ilçesi inşaat sektörü anlamında prosedürlerin en kolay yerine getirildiği ilçe. Bu konuda eskiden beri en iyi çalışan belediyenin Bayrampaşa belediyesi olduğuna inanıyordum ancak şu anda bizim ilçemiz artık Bayrampaşa’dan da daha iş yapılan ilçe oldu.”

Firmanın yetkili isimlerinden bir diğeri Metin Şahin ise sektörün her geçen gün daha iyiye gittiğini fakat uygulamada bir takım eksikler olduğunu vurguladı.

“SULTANGAZİ BÜTÜN ÖNEMLİ PROJELERE KOMŞU”

Şahin, “Sultangazi konum itibariyle çok avantajlı bir yere sahip. Eski ve yeni havalimanına çok yakın. 2’nci ve 3’ncü köprü yolları ve bu yolların bağlantı yolları ilçemiz sınırlarından geçiyor. Otogar ilçemize çok yakın. Raylı sitem bizim ilçemizde eskiden beri var olan bir şey. Yeni yapılan raylı ulaşım sistemlerinin önemli bir bölümünün bağlantıları yine ilçemiz sınırlarından geçiyor. Bu anlamıyla ilçemiz çok değerli bir konuma sahip.”

metin-şahin

“SEKTÖR GELİŞTİ ANCAK UYGULAMADA UFAK TEFEK YANLIŞLIKLAR VAR”

Sektör eskiye oranla çok ciddi bir gelişim içerisinde. Mimar ve müteahhit arkadaşların vizyonlarının da gelişmesi ve teknolojik gelişim, sektörün ilerlemesinde önemli etkenler. Fakat uygulamada bir takım ufak tefek aksaklıklar var. Örneğin bazı yapıların engelli rampalarına dikkat edin. Bu rampalardan değil engelli, engelsiz insanlar bile inip çıkamazlar. Belediyemizin asansör ile alakalı olarak gittiği değişiklikte biraz sorun yaratıyor inancındayım. Yine belediyemizin yapı önü kaldırımların onarılması konusunda biraz daha özenli davranması gerektiğine inanıyorum. ”

veysel-arsalan-metin-şahin-1

“KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇOK DAHA ÖNEMLİ BİR PROJE”

“Kentsel dönüşüm bana göre yeni havalimanı ve yeni köprü projelerinden daha önemli bir proje. Ancak bu uygulamada da iştirakçileri mağdur eden bazı ayrıntılar var. Eskiden kentsel dönüşüm yapılacak binalarda bütün ikametçilere kira yardımı yapılıyordu. Ancak yeni düzenlemede sadece tapu sahibine kira desteği veriliyor. Bu da bazı mağduriyetlerin doğmasına sebep oluyor.”

EMİN HABER VE GÖZLEM GAZETESİ’NDE YER ALAN HABERLER KAYNAK GÖSTERİLSE DAHİ KULLANILAMAZ…

İlginizi çekebilir

DEVA tabelayı astı

DEVA tabelayı astı

Tasarım | Enba