Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 8 Nisan 2017

Emre Ayakkabıclık’ın hedefi; Rusya Pazarı

5 Nisan’da CNR Expo'da kapılarını açan 57'nci AYMOD Fuarı’nda Sultangazili üreticiler de yerini aldı.

5-8 Nisan 2017 tarihleri arasında 57. Kez kapılarını açan Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), Rusya, Fransa, Almanya, İngiltere, Ukrayna, Irak, Suudi Arabistan, BAE, Cezayir, Libya, Azerbaycan, Polonya, Belçika, Türkmenistan, Bulgaristan, Romanya, Japonya gibi ülkelerden gelen çok ciddi alıcıları 2018’e özel tasarımlarla buluşturdu. Yaklaşık bin 500 marka gelecek yılın trendlerini belirleyen koleksiyonlarını sergilediği fuara Sultangazili üreticilerde katıldı.
Emre-Ayakkabıcılık-Erol-Kahraman_DSC9853
Merkezi Sultangazi’de bulunan Emre Ayakkabıcılık’da AYMOD 2017 Fuarındaki yerini aldı. Bünyesinde Lutton ve Pronto markaları bulunan ve yıllık 150 Bin çift ayakkabı üretimi yapan Emre Ayakkabıcılık, AYMOD 2017 fuarından mutlu ayrıldı. Emre Ayakkabıcılık Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kahraman, 1996 yılından bu yana AYMOD fuarına katıldığını, fuara bu yıl en büyük ilgiyi Rusların gösterdiğini söyledi. Firma olarak hedeflerinin Rusya pazarında büyümek olduğunu belirten Kahraman, “Firma olarak üretimimizin yüzde 90’nı yurtdışına pazarlıyoruz. Çalıştığımız ülkeler arasında Rusya, Ermenistan, Yunanistan, Azerbaycan ve birçok ülke var. Ama bizim hedefimiz Rusya pazarında büyümek. Çünkü Ruslar spor ayakkabıyı en çok tercih eden milletler arasında yer alıyor. AYMOD Fuarına da Ruslar damga vurdu diyebilirim.” Dedi.
Emre-Ayakkabıcılık-Erol-Kahraman_DSC9864
1996 yılından bu yana İstanbul AYMOD Fuarı ve Gaziantep’de gerçekleşen Uluslar arası Ortadoğu Fuarına katıldıklarını ifade eden Erol Kahraman,  Suriye, Irak gibi ülkelerde yaşanan iç savaştan dolayı Ortadoğu fuarına ilginin azaldığını söyledi.
Emre-Ayakkabıcılık-Erol-Kahraman_DSC9850 Emre-Ayakkabıcılık-Erol-Kahraman_DSC9852 Emre-Ayakkabıcılık-Erol-Kahraman_DSC9855 Emre-Ayakkabıcılık-Erol-Kahraman_DSC9857 Emre-Ayakkabıcılık-Erol-Kahraman_DSC9865

Yorumlar

Tasarım | Enba