Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 8 Eylül 2020

Enerjinizi Sultangazi’ye harcayın

Emin Haber’e konuşan MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, Sultangazi Belediye Meclis üyelerinin “Milletvekili” modundan çıkarak, “Meclis üyesi” moduna geçmeleri gerektiğini söyledi.

2019 yerel seçimlerinde Sultangazi’den Belediye Meclis Üyesi seçilen üyelerin, gerçekleşen her oturumda “genel siyaset” üzerine uzun uzadıya konuşmaları “Sultangazi Belediye meclisi değil, TBMM sanki” dedirtiyor. 1 aylık tatilin ardından enerji toplayan meclis üyeleri, Eylül ayı toplantısın da enerjilerini Sultangazi’ye değil, genel siyasete ayırdı. Yaklaşık 2 saat süren toplantının 1 saat 45 dakikasını genel siyasete ayıran üyelerin büyük çoğunluğunun seçilmiş oldukları Sultangazi’ye dair tek bir kelam etmemelerine MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, tepki gösterdi.

Eylül ayı toplantısını izleyici koltuğunda takip eden MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel Emin Haber’e yaptığı açıklamada, “Kendimi bir an Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde hissettim” dedi. Meclis üyelerinin “milletvekili” modunda olduğunu ve bu modan bir an önce çıkmaları gerektiğini belirten Özel, “Tabanlarına şirin gözükmek için seçilmiş oldukları ilçeyi yok sayan üyeler, Ankara’ya özeneceğine yaşadıkları ilçeye özensinler. Hemen hemen bütün toplantıları takip eden biri olarak, meclis üyelerinin bu tavırlarını ve genel siyaset anlayışını doğru bulmuyorum. 2 saat süren bir toplantıda ilçe ve ilçe halkını ilgilendirmeyen konuların konuşulması ve bu konuşmaların toplantının büyük çoğunluğunu oluşturması Sultangazi halkına saygısızlıktır. Arkadaşlar Ankara havası soluyacağına, biraz da Sultangazi’nin havasını solusunlar. Biz MHP olarak, iki meclis üyesi arkadaşımızı seçildikleri gün bu konuda uyardık. Arkadaşlarımız bugüne kadar genel siyasetin dışında kalarak, ilçeye yönelik konuları dile getirmişlerdir. Diğer partilerin de bu hassasiyete uymasını bekliyoruz. Kendini TBMM’ye seçilmiş milletvekili olarak gören bu arkadaşlar artık bu modan çıkmalıdırlar” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba