Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 23 Nisan 2017

Engelli öğrenciyi sınıfa kilitlediler

Sultangazi’deki bir ilköğretim okulunda engelli öğrenciyi teneffüslerde sınıfa kilitledikleri iddia edilen iki öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Sultangazi’de bulunan bir ilköğretim okulunda iki öğretmenin engelli öğrenciyi teneffüs saatlerinde sınıfa kilitledikleri iddiası üzerine soruşturma başlatıldı. 9 yaşındaki mağdur öğrenci M.Ö.’nün anne ve babasının da şikâyetçi olduğu olay, iddiaya göre şöyle gelişti: Konuşma engelli özel eğitim sınıfında okuyan 4. sınıf öğrencisi M.Ö.’yü kontrol etmek için amcası Kadir Ö. ve arkadaşı okula gitti. Mağdur öğrencinin eğitim gördüğü sınıfın kapısının kilitli olduğunu gören ve içeriden M.Ö.’nün sesini duyan amca, hemen baba Mahmut Ö. ve anne Nevriye Y.’ye ulaştı. Veliler kapının kilitli olduğunu görünce polise haber verdi. Kapının açılması ardından karakola giderek okul yetkililerinden şikâyetçi olan veliler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderildi.

‘SİZE 3 SEÇENEK SUNUYORUZ’

Suç duyurusunda bulunulan öğretmenler Sati D. ve Mehtap A. öğrenciyi bilerek kilitlemediklerini, çıkan kargaşa sonucu bir anlık dalgınlıkla kilitlemiş olabileceklerini iddia etti. Anne Nevriye Y. ise olaydan önce iki öğretmenin kendisine “Size 3 seçenek sunuyoruz. Çocuk ya okula gelmeyecek, ya teneffüslerde başında duracaksınız ya da sınıfa kilitleyeceğiz” dediklerini iddia etti. Ayrıca Nevriye Y. bu olaylar sebebiyle çocuğunun psikolojisinin bozulduğunu söyledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2 müfettiş görevlendirilen olayla ilgili bizzat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından olayda sorumluluğu tespit edilen iki öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Olay ile ilgili adli soruşturma başlatıldı.

Kaynak: Sabah

Yorumlar

Tasarım | Enba