Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER 8 Şubat 2017

Engelsiz Hayaller İstinye Üniversite Hastanesi’nde

Önce Türkiye’nin dört bir yanından engelli çocuklar resim çizdi, onların çizdiği resimleri bir sergide gören Amerikan Kültür Koleji öğrencileri de engelli arkadaşları için tuval başına geçti. Resimlerini engelli arkadaşları için Engelsiz Hayaller adıyla bir sergide bir araya getiren öğrencilerin renkli ve anlamlı dünyasına İstinye Üniversite Hastanesi ev sahipliği yapıyor.

Geçtiğimiz Ocak ayında Türkiye’nin dört bir yanından engelli öğrencilerin çizdiği resimlere ev sahipliği yapan Portakal Çiçeği Resim Sergisini gezen Amerikan Kültür Koleji öğrencileri, yaşıtlarının çizdiği resimlere kayıtsız kalamadı. Tuval başına geçen öğrenciler, engelli arkadaşlarına hitaben resimler çizdi.

DSCN2930

Kimi barışı, kimi sevgiyi kimi ise rengarenk bir dünyayı resmetti. Engelli arkadaşlarına umut olmak için çizdikleri resimleri Engelsiz Hayaller Dünyası adı ile bir sergiye dönüştüren öğrencilerin bu resimleri İstinye Üniversite Hastanesi Giriş katında 18 Şubat tarihine kadar görülebilir. Sergi tarihinden sonra resimler engelli çocuklara hediye edilecek.

DSCN2926 DSCN2931

Yorumlar

Tasarım | Enba