Eminhaber.Org
Ana Sayfa SİYASET, SULTANGAZİ 24 Kasım 2020

Enver Hamzaoğlu’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

İYİ Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu, 24 Kasım öğretmenler günü mesajı yayınladı.

Hamzaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

“BUGÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ..

Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verilişi nedeniyle 1981 yılından itibaren her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlamakta olan gündür..

Milletimiz öğretmenlerimizin emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşünü sürdürüyor.
Milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz.

İnsana yapılan her yatırım bizim nazarımızda kutsaldır. Her öğretmen, çocuklarımız için, geleceğimiz için bir umut ışığıdır.

Türkiye’nin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır.

Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir.
Öğretmen; öğretmekten ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir. Öğretmenlik; bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir.

Bu duygu ve düşünceler içinde, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Aziz Türk milletini hürriyet ve bağımsızlık içinde sonsuza kadar savunacak ve ayakta tutacak nesilleri yetiştirmek için fedakarca, cefakarca çalışan, insanları yetiştirmek için titizlikle mücadele veren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, bu uğurda şehit düşen, ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Yorumlar

Tasarım | Enba