Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 14 Temmuz 2019

Enver Hamzaoğlu’ndan ’15 Temmuz’ mesajı

Millet İttifakı’nın İYİ Partili Belediye Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu, 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin 3. yıl dönümünde Emin Haber’e yazılı açıklamada bulundu….

Millet İttifakı İYİ Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişimine ilişkin, “15 Temmuz gecesi milletimiz ölümü göze alarak FETÖ’cü hainleri ve işbirlikçilerini başarısızlığa uğratmıştır. Bu hain darbenin siyasi ayağının araştırılması için verilen önergenin reddedilmesi ise yanlıştır. Milletin her şeyi bilmeye hakkı var” ifadesini kullandı.

Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin 3 yıl önce alçakça bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldığını vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

“15 Temmuz gecesi hain darbe girişimi ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını millete doğrultarak  darbe girişiminde bulunmuşlardı. Milletimiz, ölümü göze alarak sokakları ve meydanları doldurarak, bu  FETÖ’cü ve işbirlikçi alçak hainleri başarısızlığa uğratarak  kanlarıyla destan yazmıştır. Sultangazili şehitlerimizin yanı sıra geçmişten günümüze tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, 15 Temmuz Gazilerimize, cesaret ve fedakarlıkları için  şükranlarımı sunuyor, tüm Gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum”

“DARBENİN SİYASİ AYAĞININ ARAŞTIRLMASI ÖNERGESİNİN REDDEDİLMESİ YANLIŞTIR”

FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe öncesi önemli isimlerinin yurt dışına kaçtığına dikkat çeken Hamzaoğlu, “Ne acıdır ki, FETÖ’cülerin hiçbir önemli adamı hukuk karşısına çıkmamış, yargılanmamışlardır. Bu kişiler darbe girişiminden önce yurt dışına kaçtılar. Sadece bu bile planmış bir darbe girişiminin alametidir. Bunun için buna ‘tiyatro’ demek mümkün değildir. 15 Temmuz darbesinin ve siyasi ayağının araştırılması soru önergelerinin reddedilmesi yanlıştır. Milletimizin her şeyi bilmesi gerekir. 15 Temmuz olayı Türk devletinin varlığına kastedilmiş ağır bir kalkışmadır. Bunun arkasında Türk devletinden rahatsız olanların hesabı vardır. Bu hesaba karşılık Türk Milleti’nin de başka bir hesabı olduğunu tüm dünya görmüştür. Milli birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece, FETÖ terör örgütü gibi şer odakları ülkemiz üzerindeki hain emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaktır. 15 Temmuz gecesi yaşanan milli birlik, bunun en güzel örneğidir” ifadeleriyle mesajını tamamladı.

Yorumlar

Tasarım | Enba