Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 1 Temmuz 2019

Enver Hamzaoğlu’ndan rehabilitasyon ve tedavi merkezi teklifi

Sultangazi Belediye Meclisi Temmuz ayı 1’nci oturumunda uyuşturucu madde bağımlılığına yönelik rehabilitasyon merkezi kurulması ve uyuşturucu kullanımını önlemek için spor ve kültür merkezlerinin çoğaltılması için yazılı önerge verildi. Önerge, oy birliği ile başkanlık makamına havale edildi.

Sultangazi Belediye Meclisi Temmuz ayı 1’nci oturumunda, CHP kontenjanından meclise seçilen Enver Hamzaoğlu’nun teklifi ve CHP grubunun tamamının destek verdiği yazılı önerge dikkat çekti. Uyuşturucu bağımlıların tedavisi için rehabilitasyon merkezi kurulması için meclise sunulan yazılı önergede ayrıca uyuşturucu kullanımını önlemek için spor ve kültür merkezlerinin çoğaltılması için öneride bulunuldu.

Önerge ile ilgili Emin Haber’e konuşan Millet İttifakı (İYİ Parti) Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu, “Sultangazi’de çocuk parkları, çay bahçeleri, parklar ve kamuya ayrılmış alanlarda gözlemlerimizden ve gelen duyumlardan ciddi şekilde çocuklar ve gençler arasında uyuşturucu madde bağımlılığının yaygınlaştığı ve bu alanlarda aleni olarak bunların satışı yapıldığı ve kullanıldığı görülmektedir.

İstanbul Büyükşehir belediyesinde bu konuların ele alınarak karar alınmış olması sebebiyle yerel ölçekte İBB ile uyumlu bir şekilde buna paralel olarak bir çalışma yapılması gerektiğinden kamu sağlığı ve kamu düzeni bakımından Sultangazi bünyesinde yer alan emniyet ve diğer kamu ve özel kuruluşlarla birlikte uyuşturucu madde bağımlılığı önlemek için spor ve  Kültür merkezlerini çoğaltıp, bu illete bulaşmış olanları hayata kazandırmak için rehabilitasyon ve tedavi merkezi kurulmasını meclise sunduk” dedi.

Meclise sunulan teklif, oy birliği ile başkanlık makamına havale edildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba