Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, SİYASET 30 Temmuz 2020

Enver Hamzaoğlu’nun Kurban Bayramı mesajı

İYİ Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Hamzaoğlu, mesajında, küskünlerin barıştığı, kırgınlıkların sona erdiği, bir bayramı daha milletçe idrak edildiğini kaydetti.

Mutlulukların paylaşıldıkça arttığı, hüzünlerin de paylaşıldıkça azaldığı gerçeğinden yola çıkarak, bayramda sevgi, kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularını en üst noktaya çıkarmanın gayreti içerisinde olmak gerektiğini belirten Hamzaoğlu, “Kırgınlıklara son vermeli, Bayram coşkusu ve paylaşma duygusunun toplumun tüm kesimlerine yansıması, milletimizin birlik ve beraberliği ile ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacağı bir hakikattır.”dedi.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını sebebiyle maalesef, Ramazan Bayramın da olduğu gibi bu bayramın da biraz farklı olacağına değinen Hamzaoğlu, şunları kaydetti:

“Bu özel günlerin güzelliği olan büyüklerimizin ellerini öpemesek de, küçüklerimizi kucaklayamasak da sevdiklerimizi görüntülü arayıp, yüzlerimizdeki tebessümü görmekle yetinmeye çalışmalıyız. Ancak, her ne şartta olursa olsun, tüm bayramlar gibi, bu bayramı da sevince dönüştüreceğiz; bayram sevincini ve neşesini çoğaltacağız, paylaşacağız evlerimizden de olsa birliğimizin ve dirliğimizin sembollerinden biri olan Kurban Bayramıyla, millet olarak tarihimizden, kültürümüzden, medeniyetimizden aldığımız güç ve sorumlulukla, sevgimizi, muhabbetimizi daha da büyütüp pekiştireceğiz. Bu duygularla, mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın; ülkemiz, tüm İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını, temenni ediyorum.”

Yorumlar

Tasarım | Enba