Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET 19 Mayıs 2015

Erdoğan, Ayasofya için müjdeyi Yenikapı’da mı verecek?

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı ve geçtiğimiz pazar günü düzenlenen AK Parti İstanbul mitingi sonrası yapılan açıklamada, 30 Mayıs’ta Yenikapı’da düzenlenecek olan Fetih Şöleni’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu’nun birlikte katılacakları açıklanmıştı. İstanbul’un fethinin kutlanacağı ve milyonlarca kişinin toplanması beklenen bu dev programda, Ayasofya’nın cami olmasına yönelik ‘beklenen açıklama’yı bizzat Erdoğan’ın yapacağı iddia edildi.

AK Parti’nin 7 Haziran seçim kampanyası çerçevesinde İstanbul Maltepe’de gerçekleştirdiği miting sonrası yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Yenikapı’daki miting alanında 30 Mayıs günü Fetih Şöleni’nde bir araya geleceğinin duyurusu yapılmıştı.

erdogan-ayasofya-icin-mujdeyi-yenikapida-mi-verecek-h1432052178

Ayasofya’nın cami olarak yeniden ibadete açılması ile ilgili tartışmalar ve talepler devam ederken; milyonlarca vatandaşın toplanması beklenen bu şölende, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ayasofya ile ilgili ‘beklenen haberi’ bizzat vereceği ve fethin 562. yıldönümünde Ayasofya’nın tekrar cami olarak ibadete açılacağı iddia edildi. Sosyal medyada dile getirilen ve yeniakit.com.tr’ye iletilen bu iddiaya göre; Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet Ayasofya ile ilgili müjdeyi Fetih Şöleni’nde verecek ve hemen akabinde özel bir programla, cuma namazında Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılışı gerçekleştirilecek.

Yorumlar

Tasarım | Enba