Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİSPOR, ÜST MANŞET 22 Mart 2016

Erdoğan Eryılmaz İlk Defa Emin Haber’e Konuştu

Sultangazispor Teknik Direktörü Erdoğan Eryılmaz ilk defa Emin Haber’e konuştu. Eryılmaz, “Bugüne kadar Sultangazispor takip eden taraftı. Ama şimdi Sultangazispor takip edilen taraf oldu” dedi.
Erdoğan Eryılmaz İlk Defa Emin Haber’e Konuştu
Ali Baba Halı Yıkama

Memduh Fidan ile ligin bitimine 7 hafta kala yollarını ayıran Bal Ligi temsilcimiz Sultangazispor Kulübü, Erdoğan Eryılmaz ile anlaşarak takımın başına getirdi. Erdoğan Eryılmazlı Sultangazispor ligde fırtına estirirken liderlik koltuğuna oturdu. 3. Lig’e adım adım yakalaşan temsilcimiz geride bıraktığımız hafta İfa Spor’u 2-0 yenerek şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı.

Sultangazispor Teknik Direktörü Erdoğan Eryılmaz sessizliğini Emin Haber ve Gözlem Gazetesi’ne bozdu.

IMG_3188

İşte Erdoğan Eryılmaz’ın o açıklamaları

“HATA YAPMADIĞIMIZ SÜRECE İPİ GÖĞÜSLEYECEĞİZ”

“Ben takımın başına geçtiğim de takımımızın liderlik şansı düşüktü. Yine kamuoyunda Alemdağspor’un şampiyon olacağı konuşuluyordu. Takımın başına getirildiğimde ilk işim futbolcularla bir araya gelerek, istişarede bulunmak oldu. Bu istişarede şu karara vardık; ‘Her maçımızı final havasında oynayacağız.’

Ve öylede oldu. Her maçımızı final havasında oynadık. Biz final havasında oynarken, rakiplerimiz de puan kaybı yaşıyordu. Alemdağ’ın, Mudanya’nın hatta son haftalara kadar 500 Evlerspor’un şampiyonluk anlamında ciddi iddiaları vardı. Biz iki karşılaşmayı üst üste kazanınca, Alemdağ’da puan kaybedince bir anda biz avantajlı duruma geçtik.  Bugüne kadar Sultangazispor takımı hep takip eden oldu. Bugüne kadar takip edilen hiçbir zaman olmadı. Ama bu sefer takip edilen biziz. Takip edilen Sultangazispor. Daha önce biz milletin ne yapacağını bekliyorduk. Şimdi millet bizim ne yapacağımızı bekleyecek. Bizler hata yapmadığımız sürece de ipi göğüsleyen taraf olacağız.”

IMG_3224

“BENİM EN BÜYÜK GÜVENCEM FUTBOLCULARIMDIR”

“Ama burada bir gerçek var. Takımımızda 24 tane kişilikli, şahsiyetli, karakterli, oynama isteğiyle, oynama azmiyle dolu arkadaşlarım var. Benim en büyük güvencem bu arkadaşlarımdır. Ve bu takıma ciddi anlamda sahip çıkan takım kaptanımız Kemal Emre Bozoğlu ve Serdal Öz var. Bu arkadaşlarım ciddi anlamda hem takıma sahip çıkıyorlar, hem ağabeylik yapıyorlar. Bana düşen ise sadece bu grubu toplamak, ağabeylik yapmak, kimine babalık yapmak, kimine ise arkadaşlık yapmak. Ben takım içerisinde o birlikteliği sağlamaya çalışıyorum. Elbirliği ile inşallah bu işi başaracağız”

IMG_3221

“ÖNEMLİ OLAN BİZİM NE YAPACAĞIMIZDIR”

“Genel anlamda rakibin kim olduğu önemli değil. Önemli olan bizim ne yapacağımız. Benim elimde 24 tane oyuncu var. Bu arkadaşlar içerisinden ilk 11’i çıkarmak çok kolay. Ama zor olan, o kadronun içerisinden tribüne oyuncu göndermek. Tüm futbolcu arkadaşlarım oynamak istiyor. Arkadaşlarımda o kadar istek ve arzu var ki, o arzu ve istek inanın anlatılamaz.”

“BU İŞİN SONU MUTLU BİTECEK”

“Bu hafta Elmasbahçeler ile maçımız var. Bu maça aslanlar gibi çıkacağız. Yine final havasında oynayacağız ve kazanacağız. Yönetim, teknik heyet, futbolcular ve taraftarlar yani tüm camiamız bir kader birliği yaptı. Bu işin sonu inşallah mutlu bitecek.”

IMG_3330

 

Tasarım | Enba