Eminhaber.Org
Ana Sayfa SİYASET, SULTANGAZİ 26 Aralık 2018

Erdoğan, İlçe Belediye Başkanlarını Açıklayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayının 29 Aralık’ta açıklanacağını söyledi. Erdoğan’ın merakla beklenen ilçe başkan adaylarını bu tarihte açıklayacağı, Sultangazi’de mevcut başkan Cahit Altunay ile ‘yola devam’ kararı aldığı da konuşuluyor.

Yerel seçimlere doğru geri sayım tüm hızıyla devam ederken, hiç şüphesiz en çok merak edilen konulardan biri de AK Parti’nin İstanbul adayı ve İstanbul genelindeki ilçe adaylarını ne zaman açıklayacağı sorusu oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayının 29 Aralık’ta açıklanacağını söyledi. Cumartesi günü saat 13.00’da Sinan Erdem Kapalı Spor Salonunda partisinin İstanbul adayını açıklayacak olan Erdoğan’ın ilçe başkan adaylarını da açıklayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

29 Aralık’a hazırlık yapan Ak Parti teşkilatları bir yandan da partililerin programa katılımı noktasında bilgilendirmede bulunuyor. Whatsapp üzerinden ilçe yönetim kurulu üyelerine gönderilen mesajlarda, Erdoğan’ın ilçe belediye başkan adaylarını da açıklayacağına vurgu yapılıyor.

İŞTE O MESAJ

“Sn. Cumhurbaşkanımızın katılımıyla bu Cumartesi günü saat 13.00’da Sinan Erdem Kapalı Spor Salonunda İBB ve İlçe Belediye Başkan adaylarımız açıklanacak. Programa eksiksiz ve mazeretsiz olarak 3 Kademe İlçe Yönetimleri, 3 Kademe Mahalle Başkanları ve 3 Kademe Mahalle Yönetimleri katılacaktır. Konuyla ilgili tüm kademe ve teşkilatımıza bilgi verilerek; hiç bir arkadaşımızın Cumartesi gününe program yapmaması ve gereken coşku için hazır olmasını rica ediyorum”

İstanbul genelinde olduğu gibi Sultangazi’de de Ak Parti adayının kim olacağı merak konusu. 2009 yılında kurucu belediye başkanı seçilen ve iki dönemdir belediye başkanlığı görevini yürüten Cahit Altunay’ın yeniden aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Ak Parti’nin Sultangazi için Cahit Altunay ile ‘yola devam’ kararı aldığı, bu kararın da Erdoğan tarafından Cumartesi günü açıklanacağı belirtiliyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba