Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 20 Ağustos 2018

Erdoğan, ‘muhteşem’ dediği Sultangazi Haseki Hastanesi’ni açacak

Temeli 2014 yılında atılan Sultangazi Devlet Hastanesi’nde sona doğru yaklaşılıyor. Deprem ve yangınlarla çöküp sonra yeniden inşa edilen Haseki, yenilenme sürecinde Sultangazi’ye taşınacak. Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet verecek olan hastanenin Eylül ayında hizmete açılması bekleniyor. 29 Ekim’de ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla resmi açılışı yapılacak.

TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNE KATILACAK

29 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir kez daha Sultangazi’ye gelecek. Son olarak Ramazan Bayramı’nın ilk gününü Sultangazi’de geçiren Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda halka hitap etmişti. Konuşmasında Sultangazi’de yaşanan değişime dikkat çeken Erdoğan, inşaat çalışmaları tamamlanan Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi için de ‘muhteşem’ yorumunda bulunmuştu. Erdoğan, ‘muhteşem’ dediği Sultangazi Haseki Hastanesi başta olmak üzere çalışmaları tamamlanan yada tamamlanmak üzere olan birçok yatırımı hizmete açmak için 29 Ekim Pazartesi günü Sultangazi’ye gelecek.

650 yataklı hastanenin teknik özelliklerini özetlemek gerekirse; 45 bin 519 metrekare alan üzerinde 32 bin 300 metrekare oturum alanına kurulan 11 katlı hastane, 3 bloktan oluşuyor. Bünyesinde 144 poliklinik, 197 tek yataklı oda, 203 iki yataklı oda, 4 acil odası, 118 müşahede yataklı oda, 26 genel, 1 bebek müdahale ve 2 kadın doğum olmak üzere toplam 29 ameliyathane bulunuyor. 2 çocuk ve kadın gözlem odası, 10 yataklı 2 adet yoğun bakım odası, 9 KVC yoğun bakım ünitesi, 4 doğum salonu, 8 röntgen odası, 4 MR odası ve 23 diyaliz makinesinin yanı sıra bodrum katta acil durumlar için 58 yataklı yoğun bakım ünitesi ve 1306 araçlık kapalı otoparkı var.

AVM ESNAFININ YATIRIMLARI GÖZ ARDI EDİLEMEZ

İlçenin ilk ve tek AVM olma özelliğini taşıyan, ancak açıldığı günden bugüne kadar vatandaştan beklenen ilgiyi görmeyen NEVA AVM’deki esnafın da umudu Sultangazi Haseki Hastanesi. Hastanenin hizmete açılmasıyla birlikte AVM esnafı da rahat bir nefes alacak. AVM esnaflarından Ergin Kırmaç ve Abdulkadir Çiçek, Sultangazi Haseki Hastanesi’nin açılmasıyla birlikte AVM’ye de bir canlılığın başlayacağını belirtiyorlar.

Neva Avm’de Simit Sarayı ve Star Bowling’in işletmeciliğini yaptığını belirten Ergin Kırmaç,
“2016 yılının sonlarına doğru Neva AVM hizmete açıldı. Biz AVM içerisinde dükkan kiraladığımızda bize hastanenin 6 ay içerisinde açılacağı söylenmişti. Hastanenin hizmete açılamaması ve AVM içerisindeki bir takım sıkıntılardan dolayı bazı sorunlar yaşadık. Bu sorunlardan dolayı mağdur olduk. Bu mağduriyeti sadece biz değil, diğer esnaflarda yaşıyor. Hatta Flo Ayakkabı mağazası ve Mavi Jeans giyim mağazasının kapanacağına dair dedikodular var. Esnaf olarak burada biz çok çile çektik. Bu çilelere de göğüs gerdik. Genel itibarıyla biz ayakta durmakta zorlanıyoruz. Buraya yaptığımız yatırımlar siyasiler ve yetkililer tarafından göz ardı edilemez.” Dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba