Eminhaber.Org

Erdoğan: ‘Yarın Sultangazi rekoru kıracak’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin İstanbul’daki 6 mitingine katılıyor. Kağıthane ve Bayrampaşa’dan sonra Sultangazi’de halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yarın akşam Sultangazi’den müjde bekliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimlere bir gün kala İstanbul turuna devam ediyor. Erdoğan’ın İstanbul’daki üçüncü adresi ise Sultangazi oldu. Erdoğan, konuşmasında “24 Haziran’da Sultangazi’de şahsıma verdiğiniz yüzde 62’lik destekten dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yarın yapılacak seçimlerde Sultangazi’den daha güçlü bir destek bekliyorum. Allahın izniyle yarın Sultangazi rekoru kıracak. Yarın akşam Sultangazi’den müjde bekliyorum ” ifadelerini kullandı.

Sulltangazi’de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Karşımızda öyle bir ittifak oluşmuş durumda  ki… Bunların amacının belediyeleri yönetmek olmadığı gayet açık.

Ne diyor, şu andaki terör örgütünün başının heykelini dikeceklermiş. Biz sırtımızı YPG’ye, PYD’ye dayadık diyor. Biz de sırtımızı milletimize ve rabbimize dayadık. Bu dörtlü mekanizma. Ne var bunda, CHP. Ne var bunda, sırtını Kandil’e dayayan HDP, ne var bunda sözde İYİ Parti, bir de Saadet.

Bunlar oyunu soyadı İmamoğlu olan birisine verecekmiş. Ya sen ne zamandan beri benim Kürt kardeşlerimin oylarına ipotek koydun ya? Kendisi, Sezai Kürt değil bu arada. Güneydoğu’ya bizim götürdüğümüz hizmetten başkasını bu terbiyesizler götürdü mü? Bunlar çukur kazdılar, hendek kazdılar. Bunlar benim Kürt kardeşlerimin istismarını yaptılar. İşte bunlara terör koridorunda, Suriye’nin kuzeyinde, Afrin’de dersi verdik mi, verdik. Şimdi de eğer çeki düzen vermezlerse Fırat’ın doğusunda gereken dersi vereceğiz. Bütün hazırlıklar tamam. Bunların amacı hizmet değil, bizi yıkarak ülkenin yönetimini ele geçirmek.

İstanbul’da 3 milyon Kürt kardeşim oylarını  nereye vereceklermiş? Soyadı İmamoğlu olan birisine… Sen (Sezai Temelli) ne  zamandan beri benim Kürt kardeşlerimin iradesine ipotek koydun. Şimdi benim Sultangazili kardeşlerim yarın sandıkları öyle bir patlatsın ki, bunlara güzel bir ders versin” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba