Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 25 Temmuz 2017

Erdoğan’dan, AK Parti teşkilatları ve belediyelerine uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ın gündeminde Ak Parti teşkilatları vardı. Erdoğan, parti teşkilatına yönelik, "bize zarar veren kardeşlerimizi de uyarıyorum kusura bakmasınlar, biz uyarmadan kendileri bu uyarıyı yapsınlar ve adımı atsınlar" dedi.
Erdoğan’dan, AK Parti teşkilatları ve belediyelerine uyarı
Ali Baba Halı Yıkama

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısında yaptığı konuşmada 2019 yılında yapılacak seçimlere değindi. Erdoğan’ın seçimler öncesi Ak Parti teşkilatına bir de uyarısı vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Davaya zarar veren kardeşlerimizi de uyarıyoruz. Biz uyarmadan adım atsınlar. Artık bedeli ödenemeyecek yanlışlara tahammülümüz yok” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan detaylar şöyle:

AK Parti olarak bizim kendimizi yenilememiz gerekiyor. Önce şu hareketin, kendi içinde birbirini sevmesi gerekir. Bize ne oluyor ki kendi içimizde birbirimize karşı çalım atıyoruz. Eğer elinden dilinden emin olmayan insanlar olmadıkça biz gerçek Müslüman olamayız bunun idraki içinde olmalıyız. Son günlerde cihat cihat diye bir şeyler geçiyor. Cihat elinde silahla dolaşmak değildir. Cihat nefisle mücadeledir. Nefisle mücadele edebiliyorsak, işte cihat odur.

2019’da ancak bu şekilde arzu ettiğimiz başarılara ulaşabiliriz. AK Parti’nin başarısı Türkiye’nin başarısı olacak.

TEŞKİLATLAR VE BELEDİYELERE UYARI

Teşkilatlar, belediyeler eğer bizim dava idraki ile hareket etmiyorsa bize zarar veriyorlar ve zarar veren kardeşlerimizi de uyarıyorum kusura bakmasınlar, biz uyarmadan kendileri bu uyarıyı yapsınlar ve adımı atsınlar. Yanlışa tahammülümüz yok, 2019 bir kırılma noktası. Artık deniyor ya, parlamenter demokrasi, parlamenter demokraside seçim kazanmak bizim için leblebi çekirdekti. Artık hedefi büyük koyduk.

Tasarım | Enba