Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, ÖZEL HABER, RÖPORTAJ, SULTANGAZİ, SULTANGAZİSPOR, ÜST MANŞET 14 Ağustos 2017

Ersin Ayakkabı 2018’e Büyük Hedeflerle Hazırlanıyor

Merkezi Sultangazi’de bulunan ve Türkiye’nin önde gelen ayakkabı firmalarından olan Ersin Ayakkabı, hedef büyüttü.
Ersin Ayakkabı 2018’e Büyük Hedeflerle Hazırlanıyor
Ali Baba Halı Yıkama

Ersin Ayakkabı’nın İkitelli Sanayi Bölgesi Süleyman Demirel Bulvarı Esot İş Merkezi’nde bulunan Showroom’unda ‘2018 İlkbahar-Yaz koleksiyonu Özel Tanıtım ve Sipariş Fuarı’ gerçekleşti. Paul Branco, MCP ve Owndays markaları ile sektörün önde gelen firmalarından biri olan Ersin Ayakkabı, bünyesine yeni bir marka daha katarak, özel tanıtım fuarında görücüye çıkarttı.

“TİGLON 2018’E DAMGA VURACAK”

2018 yılı Ersin Ayakkabı için renkli ve heyecanlı geçecek. İlkbahar-Yaz koleksiyonlarının tanıtıldığı ‘2018 İlkbahar-Yaz koleksiyonu Özel Tanıtım ve Sipariş Fuarı’ 16 Ağustos Çarşamba gününe kadar devam edecek. Ersin Ayakkabı, ‘2018 İlkbahar-Yaz koleksiyonu Özel Tanıtım ve Sipariş Fuarı’nda isim hakkını aldığı ABD markası ‘Tiglon’u da bayilerine tanıttı.

Dünyaca ünlü Amerikan markası “Tiglon” markasının isim hakkını alan Ersin Ayakkabı, yeni markasının tanıtımını da ‘2018 İlkbahar-Yaz koleksiyonu Özel Tanıtım ve Sipariş Fuarı’nda yaptı. Türkiye ve dünya genelindeki müşterilerine “Tiglon”u tanıtan Ersin Ayakkabı yöneticileri, 2018 yılına bu markanın damga vuracağını söylediler. Ersin Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Çukurçayır, “Tiglon 2018 yılında piyasaya sunacağımız yeni bir marka. Türkiye ve Ortadoğu ülkelerinde ki isim hakkı Ersin Ayakkabı’ya ait. Tiglon aktif spor markası olacak” dedi.

Üretim, pazarlama ve mağaza isim hakkı Ersin Ayakkabı’da olan “Tiglon” markasına, ‘2018 İlkbahar-Yaz koleksiyonu Özel Tanıtım ve Sipariş Fuarı’nda bayilerde yoğun ilgi gösterdi. Ersin Ayakkabı’nın özel fuarını ziyaret eden bayi temsilcileri, “Tiglon” markasının 2018 yılına damga vuracağını ve hazırlıklarını buna göre şekillendirdiklerini söylediler.

Ersin Ayakkabı, “Tiglon” markasını bayilik sistemi ile Türkiye ve Ortadoğu ülkelerine pazarlayacak. Şimdiden 150 bayi “Tiglon” mağazası için başvuruda bulundu.

“TÜRK BAYRAĞINI DÜNYADA ÇEŞİTLİ ÜLKELERİNDE DALGALANDIRIYOR”

Her yıl dört özel tanıtım fuarı düzenleyen Ersin Ayakkabı, CNR EXPO’da gerçekleşen AYMOD Fuarının yanı sıra yurt dışında düzenlenen fuarlara da katılıyor. İran, Rusya, Uzakdoğu ülkeleri, Afrika ülkeleri, Avrupa ülkeleri ve İtalya’da gerçekleşen fuarlara katılarak Türk bayrağını bu fuarlarda dalgalandıran Ersin Ayakkabı, 15-26 Eylül tarihleri arasında da ‘Deri Paul Branco özel tanıtım fuarı’ ile de bayilerinin karşısına çıkacak.

‘2018 İlkbahar-Yaz koleksiyonu Özel Tanıtım ve Sipariş Fuarı’nda sorularımızı cevaplayan Ersin Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Çukurçayır, 2018 hedeflerini de açıkladı. Ersin Ayakkabı’nın 2018 hedefinin üretim kapasitesini artırarak, yurtdışına ağırlık vermek olduğunu belirten Çukurçayır, bayilik ve satış artışlarını yükseltmek için de reklam ve tanıtıma ağırlık vereceklerini söyledi.

“ERSİN AYAKKABI’DA ÜRETİLEN HER AYAKKABI TESTTEN GEÇİYOR”

Ersin Ayakkabı’da üretilen her ayakkabının uzman ekipler tarafından testten geçerek, üreticiyle buluştuğunu söyleyen Ersin Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Çukurçayır, kansorejen madde kullanmadıklarını ve bu yönde çok ciddi yatırımlar yaptıklarını söyledi. Ersin Ayakkabı’da üretilen her ayakkabının testten geçtiğini dile getiren Çukurçayır, “İnsan sağlığı bizim için çok önemli. Ersin Ayakkabı’da üretilen her ayakkabıya ayrı ayrı test yaptırıyoruz. Bu test, çalışma şartlarını ve çalışanların çalışma ortamı uluslararası standartlara göre denetleyen Audit tarafından yapılmaktadır. Audit iç denetçileri tarafından ayakkabılarımız test edildikten sonra, üreticiyle buluşuyor. İç denetçiler uygunluk, performans, mali, bilgi teknolojisi ve sistem denetimi faaliyetleri sonucunda düzenlenen ve denetim çalışmasına ilişkin nihai görüşün açıklandığı bir rapor da hazırlıyorlar.” dedi.


“HEDEF: AVRUPA ÜLKELERİNDE MAĞAZALLAŞMAK”

Uzakdoğu, Afrika, Asya ülkeleri, ABD ve Kanada’nın yanı sıra Avrupa ülkelerinin tamamına ihracat yapan Ersin Ayakkabı, günlük 10 bin çift üretim kapasitesi var. Yurtdışında 50’ye yakın bayisi bulunan Ersin Ayakkabı’nın, Türkiye’de ise 1.400’e yakın bayisi bulunuyor. Ersin Ayakkabı, Zara gibi dünyaca ünlü markalara da kendi markaları ile üretim yapıyor. Dünyanın birçok ülkesinde bulunan mağazalarda ki raflarda yerini alan Ersin Ayakkabı’nın 2018 hedefleri arasında Avrupa ülkelerinde mağazalaşmak.

“YENİ ÜRETİM TESİSLERİ KURULACAK”

Merkezi Sultangazi’de bulunan Ersin Ayakkabı’nın yatırımları da tüm hızıyla devam ediyor. Başakşehir İkitelli’de Showroom ve Fatih Gedikpaşa’da satış mağazası bulunan Ersin Ayakkabı, üretim tesislerine de yenisini eklemeye hazırlanıyor. İkitelli’de yeni bir üretim tesisi kuracak olan Ersin Ayakkabı, Beylikdüzü ilçesinde de üretim tesisi kurmayı planlıyor.

Ekonomiye ve istihdama yönelik yatırımları ile dikkatleri üzerine çeken Ersin Ayakkabı’nın merkezi Sultangazi’de bulunan üretim tesisinde en büyük problemi istihdam. Kalifiye eleman bulmakta zorlandıklarını belirten Veysel Çukurçayır, ayrıca Organize ve yan sanayi sorunun devam ettiğini, bundan dolayı yatırımlarını başka ilçelere yapmak zorunda kaldıklarını söyledi.

“SEKTÖRE EN BÜYÜK DARBEYİ ‘ÇAKMACILAR’ VURUYOR”

Türkiye’de ayakkabı sektörüne en büyük zararı çakma markalar olarak bilinen sahte ürünlerin verdiğini dile getiren Çukurçayır markalaşmanın önemine de vurgu yaptı. Sahte ürün üreten firmaların, markalaşma yolunda emin adımlarla yoluna devam eden şirketlere büyük zarar verdiğini belirten Çukurçayır, ikinci sorunun ise ödenmeyen çekler olduğunu söyledi. Çukruçayır, “Avrupa ülkelerin de çek ve senet devlet garantisinde. Türkiye’de ise çek yasasına değişmesine rağmen sektör içerisinde yüzde 700 ödenmeyen çek miktarı var.” Diye konuştu. Çukurçayır, Bu sorundan dolayı çek yasasının bir kez daha değiştiğini ve hapis cezasının yeniden yasallaşmasına rağmen, sorunun ciddi bir şekilde devam ettiğini belirtti.

İlginizi çekebilir

Cahit Altunay’a yeni görev

Cahit Altunay’a yeni görev

Tasarım | Enba