Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 30 Ocak 2016

Ertan Yazıcı’nın sesine ses vermedik

Bu Bir Özeleştiridir!

Dışarıdan bakıldığında hiç kimsenin sorunu yokmuş gibi görülür.

Sultangazi Belediyesi İşyeri Baş Temsilcisi Ertan Yazıcı, 26 Ocak Salı günü “Belki sıktım, belki baydım sizi ama yürek dayanmıyor.” Başlığıyla sosyal medyada bir paylaşıma etiketledi bizi…

Çaresiz bir babanın çaresizliğine yüreği dayanmadı Ertan Yazıcı’nın.

“Osman” dedi çok çaresiz.

“İşi yok, eşi kalp ameliyatı olmuş, annesi böbrek yetmezliğinden yoğun bakımda tedavi altına alınmış, okula giden bir evladı var” dedi.

Ertan ağabey çaresiz baba Osman’ın çaresizliğini dile getirirken yüreğimizi ise; “İşsizlikten ödeyememiş faturalarını. Elektriğini ve suyunu kesmişler. Bana geldi ‘bir jeneratör ihtiyacım var abi’ deyince ‘ne yapacaksın’ dediğimde evde ampul yakacağını söyledi.” Bu ifadeleri yaktı.

Yaktı ama; kısa bir süre sonra sanki hiçbirşey olmamış gibi unuttuk o sözleri.

Bir babanın çığlığını gündeme getirdi. Herkesten “Garip Osman”a yardım çağrısında bulundu. Siyasetçilere, yerel yöneticilere ve YEREL BASINA seslendi. O çaresiz babanın çaresizliğine derman olmak için sosyal medyada mini bir kampanya başlattı.

Sosyal medyada başlattığı kampanyaya destek gelmeye başladı. Ama halkın gözü, kulağı olan YEREL BASIN sustu. Buna Emin Haber’de dahil hiçbir gazeteci bu kampanyaya ses vermedi.

Dün akşam Ertan ağabeyin paylaşımları dikkatimi çekti. “Garip Osman”a, “Çaresiz Baba”ya yapılan yardımları, verilen destekleri dile getiren paylaşımlar.

Utandım; Ertan ağabeyin “İnsanlık ölmemiş” dedirten bu davranışına sessiz kaldığım için utandım. Bu kampanyaya destek vermediğim için utandım.

Kendi adıma bir özeleştiridir bu.

Çaresiz baba Osman’ın çaresizliğine sessiz kaldığım için özür dilerim Ertan Yazıcı…

Emin YEŞİL/ https://twitter.com/Emin_Haber

BÖYLE SESLENMİŞTİ ERTAN YAZICI

1 2 3

 

Yorumlar

Tasarım | Enba