Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 28 Ağustos 2021

Esentepe Mahallesi’nde polisten sıkı denetim… Emniyet Müdürü de katıldı

Esentepe Mahallesi 2390 Sokak’ta dün sokakta düğün yapan kişilerin geç saatlere kadar yüksek sesli müzik eşliğinde eğlenmesi üzerine polise şikayet yağdı. Düğün sahiplerini uyarmaya giden polislerden 3’ü çıkan kavgada yaralandı. Olaydan sonra polis, 8 kişiyi gözaltına aldı.

Sultangazi’de 3 polisin yaralandığı sokak düğünü kavgasının ardından polis denetimlerini artırdı. İlçe Emniyet Müdürü Turan Çelik’de denetimlere katıldı. Çelik, vatandaşlarla sohbet etti.

EMNİYET MÜDÜRÜ OLAYIN YAŞANDIĞI SOKAKTA

Sultangazi’de 3 polisin yaralandığı sokak düğünü kavgasının ardından polis denetimlerini artırdı. Kavganın yaşandığı Esentepe Mahallesi’nde araçlar didik didik arandı, şüpheli görülen kişilere kimlik kontrolü yapıldı. İlçe Emniyet Müdürü Turan Çelik’de denetimleri katıldı. Esentepe Mahallesi sokaklarını gezen Çelik, düğün eğlencesinde polislerin saldırıya uğradığı sokağı da gezerek, vatandaşlarla ve çocuklarla sohbet etti. Mahalle sakinleri, emniyet mensuplarına büyük ilgi gösterdi.

ASAYİŞ DENETİMLERİ DEVAM EDECEK

Sultangazi Devriye Ekipler Amirliği, Yunus Polisi ve Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri öğle saatlerinden itibaren araçları tek tek durdurdu. Sürücü ve yolcular araçlarından indirilerek üst araması ve GBTsorgusu yapıldı. Araçlar polis ekipleri tarafından arandı. Yayaların da, GBT sorgusu ve üst aramaları yapıldı. Durdurulan bir kişinin otomobilinde bıçak bulundu. Sürücü, Taşımanın yasak olduğunu bilmiyordum, hediye bu. Bu bıçak hediye bıçakla adam öldürmeye gerek yok. Denizci bir arkadaşımdan aldığım bir hediye bu eve götürüyordum. Ben hediyeleri koltuk altında saklıyorum diyerek kendisini savundu. Ancak gözaltına alınmaktan kurtulamadı. Otomobille Esentepe Mahallesi’ne gelen bir araçtaki 2 kişi de durduruldu. Sürücünün, ‘Riskli grupta olduğu ortaya çıktı. Sürücü, polise test sonuçlarının pozitiften negatife döndüğünü göstermesi üzerine hakkında işlem yapılmadı. Denetime takılan bir motosiklet sürücüsünü de ehliyetsiz araç kullanmaktan dolayı cezai işlem uygulandı. Sultangazi genelinde asayiş denetimlerinin devam edeceği öğrenildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba