Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 24 Ekim 2019

Esentepe Mahallesi’nde ‘Prestij Cadde’ Çalışmaları Durdu

Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Prestij Cadde kapsamında seçim sürecinde Esentepe Mahallesi Şehit Eyüp Gönen Caddesi’nde çalışmaların durduğunu açıkladı.

Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Prestij Cadde kapsamında seçim sürecinde Esentepe Mahallesi Şehit Eyüp Gönen Caddesi’nde çalışmaların durduğunu açıkladı. Dursun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden kazı izni alamadıkları için çalışmaların durduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde 50. Yıl Mahallesi B Caddesi’nde devam eden prestij cadde çalışmalarından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından dolayı Sultangazi Belediyesi’ne ceza kesitliğini açıklayan Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, dün 2020 mali yılı bütçe görüşmelerinde İBB ile yaşanan bürokratik sorunlara değindi. Belediye Meclis üyelerini çalışmalar hakkında bilgilendiren Dursun, Esentepe Mahallesi Şehit Eyüp Gönen Caddesi’nde seçim sürecinde başlayan çalışmaların durduğunu açıkladı.

Dursun, “Prestij Cadde projeleri kapsamında Esentepe Mahallesi Şehit Eyüp Gönen Caddesi’nde daha seçim döneminde çalışmalara başladık. Çalışmalar kapsamında tüm elektrik hatları yer altına alındı. Ancak Eyüp Gönen Caddesi’nde çalışmalar durdu. Peki neden devam edemiyoruz? şu anda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden buradaki çalışmaların devam etmesi için kazı izni alamıyoruz. İSKİ cadde de yapması gereken çalışmaları yapmadığı için devam edemiyoruz” dedi.

Metris Kavşağı ile ilgili İBB ile görüştüklerini ifade eden Başkan Dursun, “Buradaki çalışmaların sona ermesi için gayret ediyoruz. İBB ile yapılması konusunda görüşüyoruz. Ama devam etmiyor arkadaşlar. Metris Kavşağı projesi İBB’nin projesi. Bunların hepsini takip etmemiz lazım” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba