Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, RÖPORTAJ, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 30 Eylül 2016

Eser Ayakkabı AYMOD’dan Memnun Ayrıldı

Sultangazi’nin istihdam havuzu ve ekonomi dinamosu olan ayakkabı üreticileri ilçemizi ulusal ve uluslararası fuarlarda temsil ediyorlar. 2016’nın ulusal ve uluslararası son büyük fuarı olan 56’ncı AYMOD fuarında stant açan Sultangazili ayakkabı üreticilerini ziyaret ettik.

Fuarda stand açan Sultangazi menşeili firmaların içerisinde aynı zamanda İstanbul Spor Ayakkabıcılar Dernek Başkanı (İSAD) Oktay Şamdanlı’nın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Eser Ayakkabıcılık firmasını ziyaret ettiğimizde, Sultangazi’de ayakkabıcılığın başlamasına ve gelişmesine büyük katkısı olan İsrafil Şamdanlı’yla karşılaştık.

Eser-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7558

İsrafil Şamdanlı ayakkabı sektörüyle ne zaman ve nasıl tanıştığını bize uzun uzun anlattı. Bugünlerde binlerce Sultangazilinin direk veya dolaylı olarak ekmek parası kazandığı ayakkabı sektörünün duayeni olan İsrafil Şamdanlı’nın hikayesini başka bir haberimizde siz değerli okurlarımıza aktaracağız.

Eser Ayakkabıcılık, mütevazi olarak başladığı üretim hikayesi, ikinci kuşak yöneticilerinin ellerinde yılda 15 milyon dolar ciro yapan dev bir markaya dönüşmüş durumda.

Eser Ayakkabıcılık Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Şamdanlı sektör ve fuar üzerine gazetemize şu açıklamalarda bulundu. “Ekonomik olarak ülkemizin geçtiği hassas dönemde doğal olarak ayakkabıcılık sektörü de bir miktar olumsuz etkileniyor. Ancak ne var ki, bu sektörde üretici olan arkadaşlarımızın kar marjlarından feragat etmeleri ve devletimizin ekonomiyi canlı tutma adına yaptığı girişimler sayesinde çok şükür üretimimiz hız kesmeden devam ediyor.

Eser-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7561

Biz firma olarak markalaşma yolunda ciddi yatırımlar yaptık. Üretimimizi de her zaman kalite standartları anlamında en yüksek kalite anlayışıyla sürdürdük.Bu çaba ve çalışmalarımız sonucu bugün dünyanın birçok yerine ihracat yapan bir firma haline geldik.

Ulusal ve uluslararası birçok fuara iştirak ediyoruz. Bu fuarlarda hem yeni müşterilerle iş bağlantıları kuruyoruz, hem de zaten bizimle çalışan müşterilerimizle bu vesileyle bu fuarlarda bir araya geliyoruz.Yılın son fuarına katılım oldukça tatmin edici. Yerli müşterilerin yanı sıra yabancı müşterilerin de yoğun ilgisi var. Öyle zannediyorum ki, fuara katılan bütün arkadaşlarımız fuardan memnun kalmışlardır.”

Eser-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7562 Eser-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7564 Eser-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7565 Eser-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7568 Eser-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7569 Eser-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7571

Yorumlar

Tasarım | Enba