Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 1 Eylül 2016

Eski Nikah Salonu KALEKOL Oldu

27 Temmuz 2014 tarihinde terör örgütü DHKP-C Yunus Emre Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Gazi Şehir Parkı’nda bulunan eski Nikah Salonu’nu işgal etmişti. Örgüt burayı sözde uyuşturucu tedavi merkezine dönüştürdüğünü belirtmiş ve birde açılış yapmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan eski Nikah salonu yıllarca İstanbul’un göbeğinde işgal bir durumdaydı.  İki gün önce polisin başlattığı operasyonla örgütün işgal ettiği Nikah Salonu geri alındı. Geri alınan eski nikah salonu artık “KALEKOL” olarak kullanılacak.

İBB 1 AY ÖNCE EMNİYETE TAHSİS ETTİ

Gazi Şehir Parkı’nda bulunan DHKP-C tarafından işgal edilen eski Nikah Salonu’nun 1 ay önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğüne tahsis edildiği ortaya çıktı. Tüm tahsis işlemlerinin 1 ay önce tamamlanmasının ardından İstanbul polisi iki günce düğmeye bastı.

Gazi Mahallesi’nde terör örgütlerine ait olan ve çoğunluğu kaçak olan tüm yapılar polis tarafından yıkıldı. Eski nikah salonu ise örgüt üyelerinden temizlendi. Operasyonlarda çok sayıda terör örgütü üyeleri de gözaltına alındı.

Daha önce Nikah salonu olarak hizmet veren, son iki yıldır da örgütün işgalinde olan Gazi Şehir Parkı içerisindeki eski nikah salonu KALEKOL’a dönüştürüldü. 75 polis dün itibarı KALEKOL’da görev yapmaya başladı. KALEKOL’un başındaki amir ise “Yalnız Kurt” lakabıyla tanınan ünlü Emniyet Amiri Oktay Kapsız.

CrQMmiTUAAEQIpp

Yorumlar

Tasarım | Enba