Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 28 Ekim 2018

Evden çıkarıldılar, geceyi boş arazide geçirdiler

Sultangazi’de evden atılan Pakistan uyruklu 8 kişi geceyi boş bir arazide geçirdi.
Evden çıkarıldılar, geceyi  boş arazide geçirdiler
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’nin  Cebeci Mahallesi’nde kaldıkları evden çıkarılan Pakistan uyruklu 8 kişi, geceyi boş arazide geçirdi.  
İddialara göre, yaklaşık 1 ay önce Cebeci Mahallesi’nde bulunan 7 katlı bir apartmanın 1’nci katını Pakistan uyruklu 8 kişi 4 bin 400 TL’ye  kiraladı.  Çevre binalarda yaşayan mahalle sakinlerinin şikayetiyle Pakistanlılar 10 gün önce de evden çıkarıldılar ve ev mühürlendi.

Ev sahibi  Mahmut Aslan, evinin kiraya verildiğinden bile haberi olmadığını söylerken, Pakistanlılar evin mührünün ev sahibinin oğlu tarafından sökülüp kendilerinin içeriye alındığını söylediler.7 katlı apartmanında bulunan 14 daireyi ve bodrum katını fahiş fiyatlarla yabancı uyruklulara kiralayan Mahmut Aslan, kendisine ait dairenin kiraya verildiğinden haberi olmadığını belirterek emlakçıyı suçladı. Aslan, “Beş gün önce mührü söküp, içeri girmişler. Polis varsa gelsin, bunları alıp götürsün. Bizim hiçbir şeyden haberimiz yok. Zorla çıkarıyoruz ” dedi. 
Polis tarafından olay yerine getirilen emlakçı ise hiçbir şeyden haberinin olmadığını, apartman sahibi Mahmut Aslan’ın oğlunun her şeyden bilgisi olduğunu öne sürdü.
“Patron” dedikleri ev sahibinin oğlu tarafından evin mührünün söküldüğünü söyleyen Amir Pakistan, “Mührü söküp bizi eve yerleştiren patron (ev sahibinin oğlu). Şimdi bize dışarı çıkartıyorlar, depozito olarak ödediğimiz parayı da vermiyorlar” diye konuştu.
8 Pakistanlının apar topar dışarı atıldığı Cebeci Mahallesi’ndeki apartmanda bulunan 14 daire ve bodrum katının fahiş fiyatlarla yabancı uyruklulara kiraya verildiği, Pakistanlıların kiraladığı evin ise iki ayrı dairenin birleştirildiği, balkonun ise duvar ile örülerek odaya dönüştürüldüğü ortaya çıktı.

Tasarım | Enba