Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 14 Mart 2018

Eyüp Erdal mı? Kemal Eyyüpoğlu mu? Ahmet Yıldız mı?

Eyüp Erdal mı? Kemal Eyyüpoğlu mu? Ahmet Yıldız mı?
Ali Baba Halı Yıkama

Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı için üç ismin genel merkeze davet edilmesi bekleniyor.

Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan’ın yeniden aday gösterilmeyeceğinin açıklanmasından sonra, ‘İlçe Başkanı kim olacak?’ sorusunun cevabının bu hafta netleşmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘büyük değişim’ kararının ardından aralarında Sultangazi’nin de bulunduğu İstanbul’un 25 ilçesinde Ak Parti İlçe Başkanlarının yeniden aday gösterilmeyeceği açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aldığı karar Sultangazi’de de tam anlamıyla bir şok etkisi yaratmıştı.

Bir yandan yeni ilçe başkanın kim olacağı merak konusu olmuş, bir yandan da kulislerde fısıltı gazetesini sollayan bir hareketlilik başlamıştı. Fısıltı gazetesini sollayan dedikodulara göre tabiri caizse her sokak başında bir aday vardı.

Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan’ın yeniden aday gösterilmeyeceğinin açıklanmasından sonra, kongre sürecine de hız verildi. Önce çok konuşulan bir temayül yoklaması yapıldı. Temayül yoklamasında öne çıkanlar, daha sonra İl Başkanlığında mülakata davet edildi.

Mülakat öncesi ‘o aday olursa çift liste çıkar’, ‘bu aday olursa çift liste çıkar’ söylemleri havada uçuştu.

Genel merkeze ise üç ismin davet edilmesi bekleniyor.

Temayül yoklamasında da öne çıkan Eyüp Erdal, Kemal Eyyüpoğlu ve Ahmet Yıldız’ın bu hafta Ankara’ya davet edilmesi bekleniyor.

Başkan adaylarını belirlemek için sıkı bir süreçten geçiren Ak Parti, Sultangazi için Eyüp Erdal, Kemal Eyyüpoğlu ve Ahmet Yıldız’ı genel merkeze davet etmesinden kısa bir süre sonra da, ilçe başkan adayının açıklanması bekleniyor. Üç isimden birinin aday gösterilmemesi durumunda Sultangazi İlçe başkanlığına (ithal aday) dışarıdan bir ismin aday gösterileceği konuşuluyor.

Ak Parti tarafından açıklanacak olan yeni ilçe başkanı, 30 Mart Cuma günü saat 17.00’da Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi’nde gerçekleşecek olan 4. Olağan kongresinde Suzan Dağlar Civan’dan bayrağı devralacak.

Mayıs ayının ilk haftasında ise İl kongresinin yapılması bekleniyor.

Tasarım | Enba