Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 18 Temmuz 2018

Eyüpsultan Kemerburgaz Kurban Satış ve Kesim Merkezi hizmet vermeye hazır

Eyüpsultan’da 60 dönüm alanda kurulan Kurban Satış ve Kesim alanı vatandaşlara hizmet vermeye hazır hale geldi.

Eyüpsultan Kemerburgaz Kurban Satış ve Kesim Merkezi hizmet vermeye hazır hale geldi. Tüm hijyenik koşulların sağlandığı İstanbul’un en büyük kurban pazaryerlerinden biri olan Eyüpsultan Kemerburgaz Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde besiciler Kurban Bayramı öncesinde satışlarına başlamak üzere gün sayıyor. 60 dönüm alan üzerine kurulan merkezde; 150 kurban satış çadırı, 3 kurban kesim konteyneri, 40 metrekarelik kesim sahası ve hizmet çadırlarları kuruldu. Anadolu’nun değişik bölgelerinden gelen kurbanlıklar burada satışa sunulacak.

Sultangazi’de kurulan Kurban Pazar Alanının bu yıl yüzde 70 oranında küçülmesi ve çadır sayısının 650’den 200’e düşmesinden dolayı, ilçeye en yakın Eyüpsultan ilçesine bağlı Kemerburgaz mevkiinde kurulan Kurban Satış ve Kesim Merkezi hem hayvan satıcıları, hem de kurbanlık alacak olan vatandaşlar için adeta can simidi oldu. Sultangazi’de Kuzay Marmara Bağlantı Yolu çalışmalarından dolayı kurban çadır sayısının 650’den 200’e düşürülmesinden dolayı pazayerinde yer bulamayan satıcılar rotasını ilçeye yakın Kemerburgaz’da kurulan Kurban Satış ve Kesim Merkezi’ne çevirdi. Buraya akın eden satıcılar, Sultangazi Kurban Satış ve Kesim alanında kurbanlık hayvan sayısının az olması sebebiyle kısa sürede tükeneceğini öngördüklerini belirterek, Eyüpsultan ve Sultangazi ilçeleri başta olmak üzere çevre ilçelerden yüzlerce alıcının Eyüpsultan Kemerburgaz Kurban Satış ve Kesim Merkezi’ni tercih edeceklerini ifade ettiler.

Sultangazi’deki Kuzey Marmara Bağlantı yolu çalışmalarından dolayı Sultangazi Kurban Pazarı’nın bu yıl son kez kuruluyor olması ihtimali de Kemerburgaz Kurban Pazarı’nda şimdiden yer kapma isteğiyle hayvan sahiplerinin buraya olan ilgisini artıran önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.

Tüm bunlarla birlikte Eyüpsultan Kemerburgaz Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nin mini bir ormanlık alanda kurulmasından dolayı kurban sahiplerinin bayram sabahı aileleriyle birlikte gelip kesim sıralarını beklerken piknik yapabilecekleri, eski bayramlarda olduğu gibi kurban kesilirken tüm ailenin bir arada olabilecekleri bir ortamı sağlaması açısından da hoş bir konfor sağlanmış durumda.

EYÜPSULTAN KEMERBURGAZ KURBAN SATIŞ VE KESİM MERKEZİ’NİN ÖZELLİKLERİ:

-Merkezde sürekli veteriner bulundurulacak.

-AB standartlarında kesim konteynerleri yer alıyor

-Merkezde kurban satış ve diğer donatı alanlarına gerekli ışıklandırma, ses ve havalandırma tertibatları kuruldu

-Kesim alanının zemini beton zeminle kaplandı

-Otopark

-Mescit ve kafeterya yer alıyor

Eyüpsultan Kemerburgaz Kurban Satış ve Kesim Merkezi iletişim: 0542 560 66 34
Yorumlar

Tasarım | Enba