Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, SULTANGAZİ 28 Ekim 2018

Fatih Bostan’dan 29 Ekim mesajı

Fatih Bostan’dan 29 Ekim mesajı
Ali Baba Halı Yıkama

Nar Akü Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Bostan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Mesajına “Cumhuriyetimizin 94’üncu yıldönümünü; büyük bir şevk, heyecan ve gururla idrak ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti; ağır bedeller sonucunda kurulmuş, haksız, insanlık dışı ve gayri meşru engel ve emelleri aşarak temellenmiş, bir Milli Mücadele eseridir” diyerek başlayan Nar Akü Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Bostan; “Bu eserin her satırı, fedakârlık, her sayfası kahramanlıklarla doludur. Türk milleti, 1919’lu yılların şartlarında, içine sokulduğu ateş çemberini kırmayı bilmiş, karşılaştığı badireleri yüksek bir inanmışlıkla alt etmeyi başarmıştır.

Adım, adım büyüyen kurtuluş azmi, kademe, kademe güçlenen diriliş aşkı; hiç şüphe yok ki Türkiye Cumhuriyeti’nin duvarlarını örmüş, emperyalizmin tüm tuzaklarını bozmuştur. Elbette Türkiye Cumhuriyeti; haklı bir davanın, zulme boyun eğmeyen milliyetçi bir şuurun, ilelebet payidar kalacak bir mirası, her şartta müdafaa edilecek kutlu bir emanetidir. Türk milletinin, bizatihi kendi hakkında alacağı kararlara ve yapacağı tercihlere hiçbir oluşumun, unsurun, kesimin veya zümrenin müdahil olamayacağı, Cumhuriyetle temellenmiş ve şekillenmiştir. Dağılmış, parçalanmış, işgal ve esaret zincirleriyle sarılmış bir İmparatorluktan; millet egemenliğine dayalı bir yönetim anlayışına ulaşılması, elbette kolay olmamıştır.

Emperyalist emeller tarafından, tarihten silinmeye ya da küçük bir coğrafyaya sıkıştırılmaya çalışılan aziz milletimiz; varlığına, birliğine ve son yurduna kanıyla, canıyla sahip çıkmış ve bedeli ne olursa olsun teslim olmayacağını ispatlamıştır. Millet yaşadıkça, bölünmez bütünlüğü korundukça, her türlü mihnet ve zahmetin sonuçsuz kalacağı, saldırıların da hükümsüz bırakılacağı böylelikle gösterilmiştir. Muazzam mücadelelerle fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür nesillerin yetişmesini temin eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kurucu kahramanları, saygı ve minnetle yâd ediyorum. Vatan uğruna gözlerini kırpmadan kendilerini feda eden aziz şehitlerimize, Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Tasarım | Enba