Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 22 Eylül 2016

Fazıl Ergüt ve Yerel Medya

Fazıl Ergüt, hepimiz onu Sultangazi Belediyesi Basın Danışmanı olarak tanıyoruz.

Ama…

Benim için Basın Danışmanının ötesinde bir ağabey, bir dost. Yıllardan beri de bu böyledir…

Kurum içerisinde kendisine verilen görevi bugüne kadar layıkıyla yerine getiren Fazıl Ergüt’ün görev bölümü ulusal basın.

Hani şu hep Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın belediye meclisinde, siyasette, sokakta “Başkan Cahit Altunay neredeyse hergün ulusal gazeteler, televizyonlar ve internet haber sitelerinde boy gösteriyor. Kaç para veriyor da bu yayın mecralarında yer alıyor?” sorularına ve eleştirilerine maruz kaldığı bölümün başında Fazıl Ergüt var.

Tüm bunlar ise aslında ikili diyaloglar sayesinde gerçekleşiyor. Ergüt’ün ulusal basın ile ikili diyalogları ise çok iyi. Aynı Fazıl Ergüt’ün yerel basın mensupları ile de diyalogları çok iyi.

Bizleri Sultangazi Belediyesi’nin etkinlik ve programları hakkında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün yanı sıra Fazıl Ergüt’de bilgilendirir, e-mail’in yanı sıra WhatsApp’dan da programın gün ve saati hakkında bilgilendirme mesajı gönderir.

Ama biri bir yazı yazmış ‘yerel medya neden ayrıma uğruyor?’. Yazdıklarında Fazıl Ergüt’ü hedef almış.

Kendi kişisel probleminden olsa gerek hepimizi aynı kategoriye koyarak, tüm basın mensuplarının Fazıl Ergüt’ten rahatsız olduğu algısını yaratmaya çalışmış.

Yazdığı yazıdan da bugün haberdar oldum.

Bu yazıyı yazan şahsın Sultangazi Belediyesi’nin programlarına davet edilmesine rağmen katılmadığını da öğreniyoruz. Davet eden isim ise ‘ayırım yapıyor’ dediği Fazıl Ergüt. Bu nasıl bir çelişkidir ki, hem davet edileceksin, hem katılmayacaksın, hem de ‘ayırım yapıyor’ yaygarası koparacaksın.

Yanı arkadaş hem programlara davet ediliyor, hem katılmıyor, hem de ‘ayırım yapılıyor’ diye yazı yazıyor. Yetmiyor tüm yerel basın mensuplarının aynı düşüncede olduğu algısını yaratmaya çalışıyor.

Şimdi Fazıl Ergüt’e sahip çıkan bu yazımıza bin bir türlü dedikodu yapacaklar. Hiç önemli değil. Emin Haber olarak bizim Fazıl Ergüt’ten bir şikayetimiz yok. Yerel-ulusal ayırımı yaptığını da düşünmüyoruz. Sadece işini başarılı bir şekilde yaptığını düşünüyor, bunu da her fırsatta dille getiriyoruz.

Emin YEŞİL/twitter.com/Emin_Haber

Yorumlar

Tasarım | Enba