Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 29 Eylül 2016

Fazla Söze Gerek Bırakmayan Kare

Sultangazi’de çalışan minibüslerin kapasitesi üzerinde yolcu alması, bu probleme karşı denetimlerin yapılmadığını gösteriyor.

Her gün yüzlerce Sultangazili ulaşımını toplu taşımayla sağlıyor. Sultangazililerin büyük bir çoğunluğu ise minibüsleri kullanıyor. Minibüs şoförlerinin kural tanımazlık almış başını yürümüş durumda. Şoförlerin aracı tıka basa doldurması, kapı açık hızla ilerlemesi, hatalı sollama, yolcu kapma yarışı, araç tam olarak dolmayınca aşırı yavaş gidilmesi, itiraz yükselince yolculara kötü davranılması, yolun ortasında birden ani frenle durup kazaya davetiye çıkarılması ve daha neler neler. Ve ne acıdır ki Sultangazi’nin ulaşımında bu denli öneme sahip minibüslerin kronikleşen problemleriyle ilgili yıllardır kayda değer bir adım atılamıyor, atılmıyor.

Kısa bir süre önce Cebeci Mahallesi’nde çektiğimiz bu fotoğraf karesi minibüs terörünü ortaya koyuyor. Aslında bu ibretlik fotoğraf karesi fazla söze gerek bırakmıyor.  Minibüs yolcularının en büyük sorunlarından biri de hiç kuşkusuz araçların tıklım tıklım olması, kapıların bile kapanmaması.

Sözde fazla yolcu taşımak yasak ama dinleyen kim!

sultangazi-minibüs-1

Yorumlar

Tasarım | Enba