Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİSPOR 10 Nisan 2015

Fenerbahçe’ye Geçmiş Olsun

Geçtiğimiz Cumartesi günü Rizespor maçından sonra Fenerbahçe kafilesininın Trabzon’da saldırıya uğraması karşısında bir kınama açıklaması yapan Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Demir, “Bizler Trabzon, Trabzonspor ve temiz futbol gönüllüleri olarak tribün ve tribünlerin dışındaki her türlü şiddetin karşısındayız.” Dedi.

 

İstanbul’da faaliyette olan 250 Trabzon menşelli derneğin üyesi olduğu Trabzon Dernekleri Federasyonu Pazar günü düzenleyeceği basın toplantısında  Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüsün Trabzon’da silahlı saldırıya uğrayıp, şoförün de yaralanması karşısında yaşanan olayı kınayacak.

 

Konu ile ilgili Trabzon Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Demir imzasıyla “Spor bizim için dostluk ve kardeşliktir” başlığıyla yayınlanan bildiride;

 

“Fenerbahçe’ye yapılmış bu çirkin eylemi, yapan veya yaptıranları kim ve nereli olursa olsunlar şiddetle kınıyoruz. Trabzon Dernekleri Federasyonumuz; temeli 1995 yılında İstanbul’da faaliyette bulunan Trabzon’un il ve ilçe dernek başkanlarının bir araya gelmeleri sonucu atılmış ve “Gönül Birlikteliği” olarak Trabzon Dernekler Birliği adıyla faaliyete başlamıştı. Bu gönül birlikteliği; 2005 yılında Avrupa Birliği uyum yasaları uyarınca “Trabzon Dernekleri Federasyonu” adını almıştır.

 

Bu çerçevede başta İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimiz olmak üzere bütün Trabzonluların sesi olma gayreti içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bizler Trabzon, Trabzonspor ve temiz futbol gönüllüleri olarak; centilmenlik acısından da, tribün ve tribünlerin dışındaki her türlü şiddetin karşısındayız.

 

FENERBAHÇE’YE GEÇMİŞ OLSUN

 

Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak, Futbol camiamızın önemli kulüplerinden Fenerbahçe kafilesine yapılan saldırıyı kınıyor ve sürücü kardeşimize geçmiş olsun diliyoruz. Bu menfur olay ülkemizde kaos yaratmak isteyenlerin işidir. Ya da aklından zoru olan bir kişinin anlık galeyanıdır ve Trabzonlulara mal edilemez. Bu tür konularda hassasiyetimizi korumamız ve çok dikkatli olmamız gerekir.” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba